Zayıflatan Bitkiler

Goji Berry İle Nasıl Zayıflanır?

goji berry ile nasıl zayıflanırSon günlerin en yaygın zayıflama miti, Goji Berry ile zayıflama… Pek çok kişi, Goji Berry zayıflatırmı sorusunun yanıtını merak ediyor. Biz de bu nedenle bu yazımızda sizlere, goji berry ile zayıflama bilgilerinden söz ederek, goji berry ile nasıl zayıflanır ona bakacağız… Ama her bitki için yaptığımız uyarıyı goji berry için de yapmayı ihmal etmeyelim: Hiç bir bitkinin zayıflama üzerinde tek başına etkisi yoktur… O bitki ile zayıflamak için mutlaka diyet, ve egzersiz de yapmak gerekir. Şimdi gelin zaman kaybetmeden, goji berry ile zayıflama bilgilerine birlikte göz atalım…

Goji Berry Zayıflatırmı?

Evet, Goji Berry, diğer adı ile goji çileğinin zayıflamaya etkisi vardır. Hem de bu etkilerin sayısı 1’den fazladır. Her şeyin öncesinde, glisemik indeksi düşük olan Goji çileği, zayıflamak isteyen kişinin şeker; ve nişastalı yiyecekler tüketmeye olan isteğini azaltır. Bununla da kalmaz, içeriğinde bulunan lifler dolayısı ile, uzun süreli tokluk hissi sağlar; ve dolayısı ile gün içerisinde daha az kalori alımını olanaklı hale getirir.

Vücuttaki kasların çalışmasını sağlayan Kromium isimli bileşeni içeriğinde barındıran goji çileği, bu sayede vücudun daha fazla kalori yakmasını sağlar; ve kan şekerinin belirli düzeyde tutulması da yine zayıflama sürecinde goji çileğinin görevi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kasların çalışmasını sağlauan üzüme benzer, kırmızı renkteki bu meyve aynı zamanda yağ yakımını da olanaklı hale getirmektedir.

Goji Berry İle Nasıl Zayıflanır?

Çok sık bulunabilen bir meyve olmadığından, Goji Berry’i, zayıflamak adına her şekli ile tüketebilirsiniz: kurutulmuş meyvesi, çayı, meyve suyu… tercihiniz olabilir. Ama eğer sizin goji berry’i bulabilme şansınız yüksek ise, bizim size önerimiz, mutlaka taze şekilde tüketmenizdir. Hazırladığınız yiyeceklerin içerisine ekleyerek de bu meyveden yarar sağlayabileceğinizi belirtmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.