Zayıflatan İçecekler

Kilo Aldırmayan İçecekler Ve Diyet Yaparken İçilmesi Gerekenler

diyet yaparken içilmesi gerekenler

diyet yaparken içilmesi gerekenlerBu yazımızda sizlere kilo aldırmayan içecekler, ve kilo aldırmayan soğuk içecekler ile birlikte, diyet yaparken içilmesi gerekenlerden söz edeceğimizi, ve bu sayede, diyet yaparken yanlış içecekler tüketmenizi önlemeye çalışacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de diyet yaparken içilmesi gerekenler ile birlikte, kilo aldırmayan içecekler; ve kilo aldırmayan soğuk içecekleri merak ediyorsanız, hemen bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

Kilo aldırmayan içecekler, ve diyet yaparken içilmesi gerekenler arasında ilk sırada, hepimizin bildiği gibi su yer alıyor. Yemeklerden önxce iki bardak su içmeniz halinde daha az yemek yiyebileceğiniz gibi, eğer ılık su içerseniz, daha geç acıkacağınızı da belirtmemiz gerekmektedir. Bu nedenle, idrar söktürücü etkisi dolayısı ile de mutlaka, diyet yaparken içilmesi gerekenler arasında yer alan suyun, günde en az iki litre olarak tüketilmesi gerektiği unutulmamalıdır.
Kilo aldırmayan soğuk içecekler arasında meyve sularını da sayabiliriz, ancak doğal olmaları gerektiğini unutmamalısınız. Ve bunun yanında, meyve suyu dahi olsa fazla tüketmemeniz gerektiğini de unutmamalısınız, çünkü su haricinde her şeyin kalorisi bulunmaktadır; ve her bir kalori, sizin kilo almanıza destek olabilmektedir. Bir bardak portakal suyunda 160 kalori bulunmaktadır. Eğer domates suyu tercih ederseniz ise, kalori miktarı 80’e düşmektedir. Tercihinizi buna göre yapmanız gerektiğini, ve meyve suyu dahi olsa kalorisini bilerek, alternatifleri ile karşılaştırmanız gerektiğini unutmamalısınız.
Kilo aldırmayan içecekler arasında süt de yer almaktadır. Ancak süt alacağınızda; mutlaka yağsız olmasına dikkat etmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Aksi halde yağ, sizin en yakın düşmanınızdır, ve içeceğiniz sütün içeriğinde olması da sütün içeriğinde bulunan kalsiyumun zayıflamanıza yardımcı olan etkisini azaltacaktır.
Diyet yaparken içilmesi gerekenler arasında yer alan bir diğer şey ise kahve… Ancak şekersiz, ve yağsız olması kaydı ile. Günde üç fincana kadar kahve tüketebilir, ve bu sayede sağlığınıza da katkı sağlayabilirsiniz.
Kilo aldırmayan içecekler arasında yeşil çay da yer alıyor. İki günde bir fincan yeşil çay içseniz dahi kilo verebilmenize yardımcı olduğu yapılan araştırmalar ile kanıtlanmış olsa da, siz günde iki fincan yeşil çayı, hem sağlığınız, hem de zayıflamanız adına, şekersiz olarak, rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Kilo aldırmayan alkollü içeceklerden ise söz etmek zor. Masum olduğunu düşündüğünüz şarap bile size kilo aldırıyor. Kilo aldırmayan alkollü içeceklerin arayışı içerisinde iseniz, shot, ve likör önerimizi sizin için gerçekleştirebiliriz, ancak az miktarda, ve içerisine soda karıştırarak içmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Kilo aldırmayan alkollü içecek tüketmek istediğinizde, light olanları tercih etmeniz de bir diğer önerimiz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.