Yağ Yakmanın Yolları

Yağ Yakımını Arttırmak İçin Öneri Arayanlara

yağ yakımını arttırmakYağ yakımı nasıl hızlandırılır diyenlere yazımız içerisinde, yağ yakımını arttırmak ile ilgili bilgilerden söz ederek, yağ yakımını arttırmak için yapılması gereken bir programın aktarımını gerçekleştireceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Siz de yağ yakımı nasıl hızlandırılır diyenler arasında yer alıyorsanız, hiç zaman kaybetmeden, yağ yakımını arttırmak ile ilgili, yağ yakımını arttırmak için yapmanız gerekenlerden söz etmeye başlayalım:

Yağ yakımı nasıl hızlandırılır diyenlerin ilk olarak maksimum nabız atışlarını bulmaları gerekmektedir. Maksimum nabız atışınızı bulmak için, yaşınızı 220’den çıkartmalısınız. Yani, benim yaşımın 31 olduğunu düşünecek olursak: 220 – 31 = 189 benim için maksimum nabız atışı oluyor. Siz de kendi maksimum nabız atışınızı bu şekilde hesaplamalısınız.
Yağ yakımını arttırmak için sonrasında kendinize bir kardiyo egzersiz seçin, benim bu noktada sizin için önerim yürüme bandından yararlanmanız, ama siz parka giderek koşmayı da tercih edebilir; ya da havaların ısındığı bu günlerde yüzmeyi seçebilirsiniz… Seçtiğiniz kardiyo egzersiz hangisi ise, on dakika boyunca, yavaş hareketler ile uygulamaya başlamalısınız. Daha sonra hızınızı arttırarak, maksimum nabız atışının %90’ına kadar kardiyo egzersizi uygulamaya devam edin. Yine kendimden örnek verecek olursam, benim maksimum nabız atışım 189’du, %90’ı 171’e tekabül ediyor. Demek ki ben, nabız atışım 171 olana kadar hızlanabiliyorum. Ardından aynı süratte kalmak kaydı ile, seçmiş olduğumuz kardiyo egzersizi yarım dakika boyunca uygulamaya devam ediyoruz. Sonrasında, uyguladığımız kardiyo egzersizin hızını düşürüyoruz, nabız atışımız 120’ye düşene kadar yavaşlayıp, 120’ye geldiğinde ise dört dakika daha kardiyo egzersizi uygulamaya devam ediyoruz. Daha sonra ise, yeniden hızlanıp, yeniden yavaşlıyor, ve bu işlemi sekiz sefere kadar uygulıyoruz Sonrasında da, on dakika boyunca, egzersizimizi, yavaşlatarak sürdürüp, ardından da tamamlıyoruz..
Yağ yakımını arttırmak isteyenlerin bu şekilde gerçekleştirecekleri uygulamayı düzenli olarak her gün yapmaları önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.