Zayıflatan İçecekler

Lahana Suyu İle Nasıl Zayıflanır?

lahana suyu ile nasıl zayıflanırLahana suyu ile zayıflama hakkında hepimiz az çok bilgi sahibiyiz, ancak, lahana suyu ile nasıl zayıflanır, bu sorunun yanıtını tam olarak bilemiyor da olabiliriz. Bu nedenle yazımız içerisinde sizlere, lahana suyu ile zayıflama tarifinden söz etmek istedik. Lahana suyu ile nasıl zayıflanır, bu süreçte nelere dikkat etmek gerekir, söz konusu lahana suyu ile zayıflama tarifi ne kadar zamanda bir uygulanır? Hadi gelin zaman kaybetmeden bilgilerimizi edinmeye başlayalım…

Lahana Suyu İle Zayıflama

Lahana suyu ile zayıflamada kullanmanız gereken malzemeler, lahana, ve maydanoz olarak özetlenmektedir. Yapmanız gereken, yarım litre suyu kaynatmak, ve sonrasında içerisine dört tane lahana yaprağını parçalamadan atmaktır. Ardından tencerenin kapağını kapatıp, ocağı da kısık ateşe ayarlamak sureti ile lahanaları su içerisinde üç dakika kaynatmalısınız.

Sonrasında tencerenin kapağını açarak, bu sefer de kaynamakta olan lahanaların içerisine, sapları ile birlikte, yarım demet taze maydanozu ilave edin. Ve malzemeleri kaşık ile bir kere karıştırıp, yeniden tencerenin kapağını kapatın. Maydanozlar ile birlikte lahananın yeniden kaynama süresi iki dakikadır. Belirtilen beş dakikalık zaman dilimini tamamlamanızın sonrasında ocağın altını kapatın.

Hazırlamış olduğunuz maydanozlu lahana suyunun ılımasını bekleyin. Ardından lahana suyunu süzerek ayırın. Ama dikkat edin, bu su çok değerlidir. Bu nedenle, süzmüş olduğunuz lahana, ve maydanozların üzerine de kaşık ile bastırın; ve içlerindeki suyu da almayı ihmal etmeyin.

Elde etmiş olduğunuz lahana suyunu, isterseniz üçe, isterseniz de ikiye bölebilirsiniz. Üçe böldüyseniz, sabah, öğle, akşam; ikiye böldüyseniz de sabah, akşam içebilirsiniz. Lahana suyunu her içim öncesinde, içerisine, taze sıkılmış iki kaşık limon suyu ilave etmeyi de unutmamanız gerekmektedir. Bir seferde altı kaşık değil, her seferinde taze sıkılmış iki kaşık limon suyu kullanmanız, ve, lahana suyunu her gün taze olarak hazırlamanız çok önemlidir.

Lahana suyu ile zayıflama tarifini uyguladığınız ilk yedi günün sonunda üç gün ara vermeli, sonrasında yedi gün daha uygulayıp, bir üç gün daha ara vermelisiniz, ve son uygulamanızı da yedi gün gerçekleştirmenin ardından lahana suyu ile zayıflamayı bırakabilirsiniz. Ancak, bir de, günün hangi zamanlarında lahana suyu içmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Ya aç karna, ya da öğünlerden en az iki saat sonra lahana suyunun içilmesi, bu anlamda oldukça önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.