Zayıflatan İçecekler

Limon Sirkesi Zayıflatırmı?

limon sirkesi zayıflatırmıSon zamanlarda pek çok okurumuz limon sirkesi hakkında bilgi sahibi olmak istemekte, limon sirkesi zayıflatırmı sorusunun yanıtları arasında yer alan limpn sirkesi ile zayıflama bilgilerini öğrenmek istemektedir. Biz de bu nedenle bu yazımızda sizlere, C vitamini değeri çok yüksek olan limon sirkesi hakkında bilgilerden, ve limon sirkesinin zayıflamaya etkilerinden söz etmeye karar verdik…

Limon Sirkesi Zayıflatırmı?

Limon sirkesi, içeriğinde bulundurduğu yüksek oranda C vitamini sayesinde, zayıflamadan önce bağışıklık sistemini güçlendirir, ve vücutta bulunan antioksidanlarla savaşan bir etki gösterir. Enfeksiyonları vücuttan temizleme özelliği göstermektedir. Bunların yanısıra, kan yağlarının temizlenmesine de katkıda bulunur… Peki limon sirkesi ile zayıflama nasıl olur?

Limon sirkesi ile zayıflama etkisinden, özellikle kış aylarında yararlanabilir; ve kendinizi, bağışıklık sisteminin zayıflamasına karşı oluşabilecek soğuk algınlığı gibi problemlere karşı da koruyabilirsiniz. Aynı zamanda, uygulamakta olduğunuz zayıflama diyetlerinde düşen vücut direncini de limon sirkesi tüketerek kazanabilirsiniz.

Peki limon sirkesi nasıl yapılır, ve zayıflamak için nasıl kullanılır?

Limon sirkesini yapmak için bir kilo kabuğu soyulmuş, sonrasında da dilimlenmiş limona, üç litre su, ve 200 gram tuza ihtiyacınız var. Tüm bu malzemeleri bir cam kavanozun içerisine koyun, ve ardından karanlık, serin bir yerde bir ay beklemesini sağlayın. Ardından limon sirkesi hazır olacaktır, süzerek kullanabilirsiniz.

Limon sirkesi ile zayıflama sırasında dikkat etmeniz gereken detay, limonun tansiyonu düşürme, tuzun da yükseltme etkisinin bulunduğudur. Bu nedenle tansiyon probleminiz varsa kullanmanızı önermiyoruz. Ayrıca, asitli yapısı dolayısı ile mideye de zarar verebileceği düşünülebilir, eğer mide sorunu da yaşıyorsanız kullanımda dikkatli olmalısınız.

Salatalarınızın; ya da yemeklerinizin içerisine limon sirkesi ekleyerek kullanmanız önerimizdir. Bunun yanında, yemeklerin öncesinde, sabah uyandığınızda, ya da akşam yatarken de bir bardak suyun içerisine bir yemek kaşığı limon sirkesi ekleyip karıştırarak tüketebilirsiniz. Her şeyin fazlasının zararlı olduğu gibi, limon sirkesi için de aynı durumun geçerli olabileceğini unutmamalısınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.