Zayıflatan Bitkiler

İncir Zayıflatırmı?

incir zayıflatırmıMevsimin kışa dönmesi dolayısı ile tezgahlarda yerini alan incir, pek çok okurumuzun da bize, incir zayıflatırmı şeklinde sorular yöneltmesine neden olmaktadır. Bu yazımızda sizlere incirle zayıflama hakkında bilgilerden söz etmeye çalışacağız. İncir kürü ile zayıflamanın, sizin için hem kolay, hem de sağlıklı bir yöntem olacağını düşünerek, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım…

İncir Zayıflatırmı?

Öncelikle, pek çok konumuzda belirttiğimiz gibi, incirle zayıflama konusunda da belirtmemiz gereken nokta, hiç bir yiyecek, ya da içeceğin tek başına zayıflamayı etkiemediğidir. Ama, bazı etkileri dolayısı ile zayıflamaya yardımcı olurlar; ve bu nedenle de zayıflamak isteyen kişilerde etkili sonuçların elde edilmesini olanaklı hale getirirler. Peki incirin zayıflamaya olan etkisi nedir?

İncirin zayıflamaya etkisi, içeriğindeki çözünebilen, ve çözünemeyen liflerden kaynaklanmaktadır. Bu lifler sayesinde sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlayan incir kabızlığı önler, ve dolayısı ile zayıflamaya katkısı bulunmaktadır. İncirle zayıflama sırasında, sağlığa olan pek çok yararından faydalanmanın da mümkün olduğunu belirtmeliyiz.

İncir Kürü İle Zayıflama

Bunun için sadece kış olmasını beklemenize de gerek yoktur. Her mevsim bulabileceğiniz kuru inciri, incir kürü ile zayıflamada rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken, her sabah aç karna, üç adet kuru incir yemekten ibarettir. Bu sayede bağırsaklarınızın çalışmasını olanaklı hale getirebilirsiniz. Peki inciri her sabah nasıl tüketmelisiniz?

Bir akşam önceden, sabah tüketeceğiniz üç adet kuru inciri bir kasenin içerisine koymalı, ve üzerine su eklemelisiniz. Ardından kasenin ağzını kapatabilirsiniz. Sabah olduğunda ise, bir akşam önce hazırladığınız kuru incirlerinizi afiyetle tüketebilir; ve biraz da yediklerinize, içtiklerinize, ve yaşam tarzınıza dikkat ederek, rahatlıkla zayıflayabilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.