Zayıflatan İçecekler

Zayıflamak İçin Elma Sirkesi Nasıl Kullanılır?

zayıflamak için elma sirkesi nasıl kullanılırSon günlerin en gündemdeki isimlerinden bir tanesi elma sirkesidir. Evde elma sirkesi yapımının kolay olduğu, doğal elma sirkesi kullanımının önemi gibi konular ile birlikte elma sirkesinin faydaları anlatılırken, asıl bizi ilgilendiren kısım da, elma sirkesi ile zayıflamadır. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere, elma sirkesinin zayıflamaya etkilerinden, elma sirkesi ile kaç kilo verilir sorusunun yanıtından, zayıflamak için elma sirkesi nasıl kullanılır… gibi pek çok konudan söz edeceğiz…

Elma Sirkesinin Zayıflamaya Etkileri:

Tok tutma özelliği bulunan elma sirkesinin, metabolizmayı hızlandırması, yemek yemeyi azaltması, vücuttaki su tutulumunun önüne geçmesi, zayıflamak isteyenler için çok olumlu sonuçları beraberinde getirmektedir. İştah kaybı meydana getiren elma sirkesi, daha az yemek yenmesi ile orantılı olarak daha az kalori alımını olanaklı hale getirmektedir. Metabolizmanın hızlanması durumu ise, alınan kalorilerin vücuttan atılımının daha kolay olmasını sağlar. Yenilen yiyecekler, kan şekerinin hızlı yükselmesini önleyen elma sirkesi sayesinde daha az insülin salgılandığından dolayı, kişinin kendisini daha uzun süre tok hissetmesini sağlar. Bu arada atılımı gerçekleşen su ise, vücutta ödeme bağlı fazla kiloların vücuttan atılmasını olanaklı hale getirir. Elma sirkesinin zayıflamaya etkilerinden bir diğeri de, yağ yakımının kolaylaşması ile alakalı. Yani, elma sirkesi ile zayıflamak esnasında verilen kilolar kaslardan değil, yağlardan gider. Zaten bu da, biraz sonra sizlere daha detaylı aktaracağımız, kalıcı kilo kaybının olanaklı hale gelmesini gündeme getirir.

Elma Sirkesi İle Kaç Kilo Verilir?

Bu sorunun yanıtı genel olarak, zayıflamak için elma sirkesi nasıl kullanılır sorusunun yanıtı ile bağlantılı. Ancak, bilinmesi gereken nokta şu ki: Elma sirkesi ile zayıflama, kalıcı zayıflama anlamına gelmektedir. Çok hızlı zayıflamak isteğiniz varsa, bunu sadece elma sirkesi kullanımı ile gerçekleştiremezsiniz, ancak, yavaş bir şekilde verdiğiniz kiloların, kalıcı kilo kaybı olduğunu, ve elma sirkesi ile 1 ayda 2 kilo zayıflamanın olanaklı bulunduğunu belirtebiliriz. Bu rakam, sizin bünyenize; ve yaptığınız diyete göre, artış, ya da azalış da gösterebilir elbette… Elma sirkesi kullanımına güvenerek kalorisi yüksek yiyecekler tüketmek, spor yapmamak, su içmemek, sizin vereceğiniz kilonun azalmasına, kalorisi düşük, besleyici yiyecekler tüketerek, aynı zamanda spor yapmak, ve bol su içmenin de, vereceğiniz kilonun artmasına neden olacaktır.

Zayıflamak İçin Elma Sirkesi Nasıl Kullanılır?

Kendinize yarım litrelik bir su şişesi bulun. Sabah uyandığınızda, bu şişeye ılık su doldurun. İçerisine iki yemek kaşığı elma sirkesi ilave edip, kahvaltı öncesinde bu suyun 1/3’ünü, ılık iken için. Sonrasında suyun soğuması çok önemli değildir. Öğle ve akşam yemeğinden önce de, şişede kalan suyu iki eşit parçada içebilir, ve gün içerisinde bu suyu tüketebilirsiniz. Ancak burada önemli olan nokta şudur: elma sirkesi tamamen doğal olmalıdır. Evde yapılabilmesi en mantıklısıdır. Siz eğer evde yapamıyorsanız, dışarıdan, doğal, kilosu en az 7 – 8 TL olan elma sirkesini de temin edebilirsiniz. Eğer elma sirkesi su karışımının tadını beğenmiyorsanız, içerisine gerçek bal ilavesini de az miktar olmak kaydı ile yapabilirsiniz. Ancak bal kullanımı kişinin kendi tercihidir, ve istememesi halinde kullanmak durumunda değildir.

Eğer siz, elma sirkesi ile zayıflamanın etkisini arttırmak istiyorsanız, bu kullanım ile birlikte, düzenli egzersiz yapmalı, şeker kullanımından kaçınmalı, potasyumdan zengin yiyeceklerle beslenmelisiniz. Bu şekilde, ayda ortalama 4 kilo zayıflamak sizin için olanaklı hale gelebilecektir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.