Zayıflatan Salatalar

Düşük Kalorili Salata Tariflerinden Biri Bulgur Salatası

Bu yazımızda sizlere, düşük kalorili salatalar arasında yer alan, ve düşük kalorili salata tarifleri arasında bulunan bulgur salatasından söz etmek istiyoruz. Eğer sizin de, nasıl zayıflanır sorusunun yanıtını ararken tercihiniz düşük kalorili salatalardan yana ise; ve düşük kalorili salata tarifleri arasında yer alan bulgur salatası hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, sizlere, düşük kalorili salata tarifleri arasında yer alan düşük kalorili salatalardan bir tanesi, bulgur salatasının malzemelerini hemen aktaralım:

Bulgur salatasının malzemeleri:
Bir tatlı kaşığı nar ekşisi
Sirke
Limon
Dört yemek kaşığı haşlanmış bulgur
İki tane taze soğan
Bir tane orta boy domates
Çeyrek demet dereotu
Yarım demet roka
Yarım demet taze nane
Yarım demet maydanoz
Düşük kalorili salatalar arasında yer alan, ve düşük kalorili salata tarifleri arasında kendisine yer edinmiş bulgur salatasının malzemelerinden sonra, şimdi de dilerseniz bulgur salatasının tarifini paylaşalım:
Bulgur salatası tarifi: Dereotu, roka, taze nane, ve maydanoz öncelikle ince bir şekilde doğranır, sonrasında da karıştırılır. Daha sonra, bu karışımın üzerine, soğan ve de domates ilave edilir. Üzerine de haşlanmış olan bulgur eklenir. Artık yapılması gereken, nar ekşisi, sirke; ve limon karışımının, bulgur salatasının üzerine gezdirilmesidir. Daha sonra bulgur salatasını afiyetle yiyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.