Bacaktan Nasıl Zayıflanır?

bacaktan nasil zayiflanirPek çok okurumuzdan, bacaktan nasıl zayıflanır, ve bacaktan nasıl kilo verilir şeklinde sorular almaktayız. Biz de bu yazımızda, Bölgesel Zayıflamanın bir çeşidi olan, bacakları zayıflatmanın yollarını sizlerle paylaşmaya karar verdik. Artık bacaklarınız daha zayıf olacağından, rahatlıkla bikini, mayo, mini etek, ve dar kotları giyebileceksiniz. İşte yapmanız gerekenler:

Bacaktan Nasıl Kilo Verilir?
Bacaktan Nasıl Zayıflanır?

• Bacakları zayıflatmanın yolları arasında yer alan ilk unsur, bunun için motive olmak. Bu nedenle, günde en az üç kere, neden bacak inceltmek istediğinizi düşünün… Benzemek istediğiniz biri mi var? Tayt mı giyemiyorsunuz? Biri size bu konuda bir şey mi söyledi? Kendinizi kötü hissettirecek olan tüm bu unsurların, motivasyon adına işinize yarayacağını belirtmeliyiz.

• Bölgesel zayıflamanın altın kurallarından bir diğeri de sabır… 3 – 5 günde kalem gibi bacaklara sahip olamazsınız. Bu nedenle, mutlaka sabredin, olmuyor diye pes etmeyin, sabreden derviş, muradına erermiş. Siz bekleyin, bacaklarınız incelecek.

• Bacakları zayıflatmanın yolları, ve bölgesel zayıflamanın en iyi anahtarı ise egzersiz. Bu noktada en etkili egzersizler, koşu, dans, yüzme, pilates, aerobik… olarak belirtilmektedir. Bacak kaslarınızı çalıştırmazsanız, bacak yağlarınızdan kurtulamazsınız.

• Bir diğer dikkat etmeniz gereken yöntem de, egzersizi bir kere değil, haftada en az dört kere yapmanızın gerekliliği. Biraz önce de belirttik: bölgesel zayıflamada diyetten çok, zayıflaması istenen bölgenin kaslarının çalıştırılması gerekir ki bu da egzersizin rutin haline getirilmesi ile mümkündür.

• Haftada en az 3 – 4 gün pilates yapın. Bu sayede sadece bacaklarınız zayıflamaz, aynı zamanda ayak bilekleriniz de zayıflar; ve vücudunuz esnekleşmeye başlar. Hem de pilatesi evinizde rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun için size eğitmenlik yapabilecek videolara kolay erişim de cabası…

• Koşu yapmanız halinde, sadece bacaklarınız zayıflamaz, tüm vücudunuz forma girer, ve metabolizmanız da hızlanır. Bu nedenle, hemen iş başına geçebilirsiniz.

• Bisiklete binmek de ayrı bir keyif… Hem bacaklarınızı zayıflatıp, hem de keyifli zaman geçirmeye ne dersiniz?

• Herkes gibi siz de egzersiz yapmayı sevmiyor olabilirsiniz, ama sosyal bir insansanız, o halde arkadaşlarınızla birlikte voleybol, futbol, ya da basketbol oynayabilirsiniz. Bu şekilde, yapacağınız egzersizler sizin için beklenen bir etkinlik halini alacak, bu arada bacaklarınızdan da kurtulmuş olacaksınız.

• Yaz aylarında sadece havuzlarda değil, denizde de sevilerek yapılabilen bir diğer egzersiz de yüzmedir, ve vücudun tüm kaslarını çalıştırdığını da belirtmeden geçmemeliyiz.

• Günde en az 8 bardak su içerek, sadece bacaklarınıza değil, tüm vücudunuza katkıda bulunabilirsiniz. Gazlı içeceklerden, ve kafeinli olanlardan da olabildiğince uzak durmalısınız. Kaş yapalım derken göz çıkartmak istemezsiniz herhalde.

• Şekerli olan her ne yerseniz yeyin, şekerin gidip direkt olarak basenlerinize yerleştiğini biliyor musunuz? Bu nedenle, bacakları zayıflatmanın yolları arasında şekerden uzak durmak da yer almaktadır.

• Günlük alacağınız kalori miktarını düşürün; ve sebze; ve meyve ağırlıklı beslenin. Yağdan; ve fast-food tarzı yiyeceklerden de olabildiğince uzak durun.

• Tüm bu dediklerimizi yapar, ve pes etmezseniz, istediğiniz sonuca ulaşacağınızı belirtmeliyiz.

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası