Bacak İnceltme

Bacaktan Nasıl Zayıflanır?

Bacaktan nasıl zayıflanır, ya da bacaktan nasıl kilo verilir şeklindeki sorular günümüzde pek çok kadın tarafından sıklıkla sorulmakta. Buna neden olan ise yaz aylarında rahatlıkla şort, mayo ya da bikini giymek isteği iken, kış aylarında tayt ve dar kot pantolon kullanımının sevilmesinden kaynaklanıyor. Eğer siz de ince ve mankenlerinki gibi görünen bacaklara sahip olmak istiyorsanız, bacakları zayıflatmanın yollarını uygulamak aslında hiç de zor değil diyelim ve gelin bacaktan nasıl zayıflanır sorusunun pratik yanıtlarını birlikte gözden geçirelim…

Bacaktan Nasıl Kilo Verilir?

Bacaktan nasıl zayıflanır ya da bacaktan nasıl kilo verilir sorusunun yanıtları arasında yer alan bacakları zayıflatma yöntemlerini uygulamak aslında sandığınız kadar zor değil. Bunu öncelikli olarak belirtmek istedik; çünkü insanların, bölgesel zayıflamayı gözlerinde büyütmek gibi kötü bir yanlış inanışları var. Bu durumu daha iyi anlamak adına Bacaklar Nasıl İncelir başlıklı konumuzu da gözden geçirebilirsiniz. Ama gelin şimdi bacaktan nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarını değerlendirelim…

■ Bacakları zayıflatmanın yolları arasında yer alan ilk detay, kendinizi bu anlamda motive etmenizin gerekliliği. Motive olmak için ise günde en az 3 kere, neden bacaklarınızın incelmesini istediğinizi düşünmelisiniz. Benzemek istediğiniz biri mi var; yoksa tayt mı giymek istiyorsunuz? Ya da biri size çok kalın bacaklarınız olduğunu mu söyledi? Moralinizi bozan şeyin ne olduğuna odaklanırsanız, amacınıza ulaşmak konusunda çok daha kolay motive olursunuz. Bu nedenle nasıl zayıflanır dediğiniz noktada, sizi buna mecbur eden şeyleri mutlaka gün içerisinde sık sık düşünmelisiniz.

■ Bacaktan nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarından ikincisi ise sabır. Motivasyonunuzu arttırıp biraz da sabrederseniz, başarabilirsiniz. Çünkü bu şekilde bacakları inceltmenin yollarını uygulamak sizin adınıza çok daha kolay olacaktır. Bacaktan nasıl kilo verilir sorusunun yanıtlarını uygulayıp da 3 – 5 günde kalem gibi bacaklara kim sahip olmuş ki siz olasınız? Ama kalın olan bacaklarını inceltenler de yok değil. Bunun için zaman gerekli. Siz de sabreder ve kendinize biraz zaman verirseniz bacaklarınız incelecektir. Sabreden derviş muradına erermiş öyle değil mi?

■ Bacaktan nasıl zayıflanır sorusunun en önemli yanıtları arasında yer alan kilit detay ise bacak inceltme hareketleri. Bacak kaslarınızı çalıştırarak bölgesel yağlarınızı yakmazsanız, size bacakları inceltmenin yolları arasında yer alan hiç bir şeyin faydası olmayacaktır. Dolayısı ile tüm çabalarınızı bacak inceltme hareketleri ile destekleyerek bacak kaslarınızı çalıştırmalısınız. Bu noktada yapabileceğiniz en etkili egzersizler arasında koşu, yüzme, dans, aerobik ve pilatesten söz edebiliriz.

■ Bacaktan nasıl kilo verilir dediğiniz noktada yapacağınız bacak inceltme hareketlerini günde bir kaç kez tekrarlayabileceğiniz gibi, eğer biraz önce söz ettiğimiz kardiyo egzersizlere yönelecekseniz de haftada en az 4 kere uygulamalısınız. Bacak kaslarının hareket ettirilmesi ile sağlanan bacak yağlarının yakılması adına egzersizin rutin haline getirilmesi zorunluluktur.

Bacakları Zayıflatmanın Yolları

■ Bacaktan nasıl zayıflanır dediğiniz noktada bacak inceltme hareketleri arasında yer alan pilatese yönelmeniz durumunda, bu egzersizi haftada en az 3 – 4 kez uygulamalısınız. Böylece nasıl zayıflanır sorunuzun yanıtları dahiline sadece bacaklarınız değil ayak bilekleriniz de girecektir. Covit-19 günlerinde evde kaldığımız bu dönemde pilatesi evinizde rahatlıkla uygulamanızın yanında, size rehberlik edecek eğitim videolarına kolay erişim de cabası olacaktır.

■ Koşu, bacak inceltme hareketleri arasında yer almakla kalmayıp, aynı zamanda tüm vücudun incelmesine de katkıda bulunmakta ve vücudu forma sokan kardiyo hareketler arasında yer almaktadır. Metabolizma hızınızı da arttıracak olan koşu, nasıl zayıflanır sorunuzun yanıtı olabilecek en etkili bacak inceltme hareketleri arasındadır.

■ Peki bacaktan nasıl zayıflanır derken keyifli zaman geçirmeye ne dersiniz? Bu noktada sizlere bisiklete binmenizi söyleyebiliriz. Bisiklete binmek hem bacakları inceltme hareketleri arasında yer alıp, hem de moral ve motivasyonunuzu yükselten keyifli zaman geçirmenizi sağlayan bir egzersizdir.

■ Bacaktan nasıl kilo verilir diyen herkesin egzersiz yapmayı sevmediğini biliyoruz. Dolayısı ile bacak inceltme hareketlerini uygulamak size zor gelebilir. Ancak sosyal bir insan olduğunuzu var sayarak, arkadaşlarınızla futbol, voleybol ya da basketbol etkinlikleri düzenleyebileceğinizi söyleyebiliriz. Bu sporlar size keyifli ve sosyal zaman geçirtmekle kalmayıp, aynı zamanda bacakları zayıflatmanın yolları arasında yer almaktadırlar ve bununla birlikte, zaman içerisinde bu etkinlikleri iple çeker hale gelirsiniz.

■ Yüzme, sadece yaz aylarında değil, kış aylarında havuzlara gidilerek de yapılabilen, sevilen kardiyo egzersizler arasında yer almaktadır. Kapalı havuzların içerisinde bulunan sıcak sularda yüzmek tüm vücut kaslarınızı çalıştırır ve böylece sadece bacaktan nasıl zayıflanır sorunuza değil, genel olarak nasıl zayıflanır sorunuza yanıt bulmuş olursunuz. Hele bir de zayıflama diyetlerinden destek alırsanız…

Bacaklar Nasıl İncelir?

■ Nasıl zayıflanır sorusunun ve genel olarak bacaktan nasıl kilo verilir sorusunun yanıtları arasında yer alan, herkesin bildiği şey: günde en az 8 bardak su içmektir. Kafeinli ve gazlı içeceklerden de uzak durmanız halinde, hem bacaklarınızı inceltmiş; hem de tartıdaki ağırlığınızı azaltmış olursunuz.

■ Şekerden olabildiğince uzak durun. Şekerli her ne yerseniz yiyin, yediğiniz şeker direkt olarak gidip basenlerinize yerleşir. Dolayısı ile bacakları zayıflatmanın yolları arasında şekerden mutlaka uzak durulmasının gerekliliği de yer almaktadır. Unutmayın: şeker vücudunuzda direkt olarak yağa dönüşmektedir. Bölgesel zayıflama sürecinde bunu hiç istemezsiniz.

■ Günlük aldığınız kalori miktarını olabildiğince düşürüp, sebze ve meyve ağırlıklı beslenmeye dikkat edin. Yağlı yiyecekler ve fast-food tarzı besinlerden kesinlikle uzak durun. Unutmayın: zayıflama sürecinde aldığınız kalorinin yaktığınız kaloriden az olması çok önemli.

■ Bacaktan nasıl zayıflanır sorusunun son yanıtı ise kesinlikle pes etmemenizin gerekliliği. Pes etmez ve dediklerimizi uygularsanız kısa zaman içerisinde istediğiniz sonucu elde edersiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.