Göbek Eritme

Düz Bir Karın İçin Neler Yemeli Neler Yapılmalı?

düz bir karın için yapılması gerekenlerBu yazımızda sizlere, düz bir karın için ne yapılmalı; ve düz bir karın için ne yemeli sorusunun yanıtları arasında yer alan, düz bir karın için yapılması gerekenlerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de düz bir karın için ne yapılmalı, ve düz bir karın için ne yemeli diyenler arasında yer alıyorsanız, zaman kaybetmeden düz bir karın için yapılması gerekenleri sizlerle paylaşmaya başlayalım…

Düz bir karın için ne yemeli diyen kişilerin, her şeyin öncesinde, sebze tüketimini abartmamaları gerekmektedir. Haftanın en az iki günü, protein içeriği yüksek olan et tüketimi gerçekleştirmelisiniz; ve protein tüketimini et haricinde de genel beslenmenize dahil etmelisiniz. Böylelikle daha az kalori alacağınızı, kendinizi daha uzun süreli tok hissedeceğinizi, ve geç acıkacağınızı belirtmemiz gerekmektedir. Kısacası, içeriğinde lif var diye sebze tüketimini abartmamalısınız…
Düz bir karın için yapılması gerekenleri merak ediyor; ve alkollü içecek tüketimi gerçekleştiriyorsanız, bira yerine ya kırmızı şarap, ya da meyve kokteyllerini tercih etmelisiniz. Bunun nedeni, biranın içeriğindeki kalori miktarının çok yüksek olmasından kaynaklanmaktadır. Dolayısı ile karnınızın düz olması hayalden öteye geçmeyecektir.
Düz bir karın için ne yapılmalı diyenlerin, yemeklerini de yavaş yemeleri gerektiğini belirtmeliyiz. Böylelikle, hem yediklerinizin tadını alır, hem de çok çiğnemeniz dolayısı ile daha kolay sindirirsiniz. Bu da, midenizde oluşan şişkinlik hissinin önüne geçmenin basit yolları arasında yer almaktadır.
Düz bir karın için ne yemeli sorusunun yanıtları arasında yer alan bir diğer detay da, gün içerisinde en az bir kase yoğurt tüketmenizin gerekliliğidir. Yoğurdun içeriğinde bulunan bakteriler, sindiriminizin daha kolay gerçekleştirmesini olanaklı hale getirecektir. Eğer sade yoğurt yiyemiyorsanız, içerisine kuru, ya da taze meyve parçacıkları ekleyerek tüketmeyi de tercih edebilirsiniz.
Karnınızın çevresinde bulunan yağların parçalanabilmesi, sindirim sisteminizin sağlıklı çalışmasına bağlıdır. Bu durumun gerçekleşmesi için, gece uykusunu sağlıklı bir şekilde almanız gerektiğini de belirtmeliyiz.
Geceleri bir şeyler atıştırmaktan kaçınmanız gerektiğini de belirtmeliyiz. Çünkü, hareketsiz olduğunuz bu zamanlarda yediklerinizin sindirilmesi olanaklı olmadığından, düz bir karın sizin için hayal olacaktır.
Gün içerisinde fazla tuz kullanmamanızın gerekliliğini de hatırlatmadan geçmemeliyiz. Bunun için, yemeklerinize az tuz ekleyin. Tuzluk kullanmaktan kaçının, ve tuzlu hazır gıdaları almayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.