Diyet Yapmadan Nasıl Kilo Verilir Mi Diyorsunuz?

diyet yapmadan nasıl kilo verilirBu yazımızda sizlere, diyet yapmadan nasıl kilo verilir sorusunun yanıtları arasında yer alan, diyet yapmadan kilo vermek; ve diyet yapmadan zayıflama bilgilerini aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de diyet yapmadan nasıl kilo verilir diyenler arasında yer alıyorsanız, zaman kaybetmeden diyet yapmadan kilo vermek; ve diyet yapmadan zayıflama bilgilerini sizlere aktarmaya başlayalım…


Diyet yapmadan nasıl kilo verilir diyorsanız, ilk olarak, yemeğe başlama, ve bitirmeniz arasındaki geçen zamanın yirmi dakika olması gerektiğine dikkat etmelisiniz. Kendinize bir menü alın; ve bu menüyü bitirmek için telefonunuzun alarmını yirmi dakikaya ayarlayın. Sonrasında yediklerinizin tadını çıkarta çıkarta yirmi dakikayı tamamlayıp, sofradan bu şekilde kalkın. Böylelikle hem yedikleriniz kolay sindirilecek, hem de tokluk hormonunuz tetiklendiğinden sofradan, yediğiniz şeylerle doyarak kalkacaksınız…
Diyet yapmadan kilo vermek için uyku düzeninize de dikkat etmeniz gerekmektedir. Ne kadar az uyursanız iştahınız da o kadar açık olacaktır. Bu nedenle, diyet yapmadan zayıflama adına, her gece bir saat daha çok uyumanız gerektiğini bilmelisiniz.
Yemeklerinizde birden çok sebze içeriği olsun, ya da az az, birden çok sebze yemeği yiyin. Böylelikle hem daha çok sebze yediğinizi düşüneceksiniz; hem de, içeriğinde su, ve lif oranı yüksek olan sebzeler sayesinde tokluk hissiniz daha fazla gelişmiş olacak. Bununla birlikte, soslarınızı yağ içeriği ile değil de, limon ve baharatlarla yapmanız gerektiği; ve yemeklerinizi de az yağlı pişirmeniz gerektiğini unutmamalısınız.
Kremalı, ve yağlı çorbalar haricinde, et, tavuk, ya da sebze çorbaları tüketerek, yemeklerinize başlamanızı öneriyoruz. Böylelikle, mideniz çorba sayesinde şişeceğinden, yemeği daha az yersiniz, ve çorbanın kalorisi de az olacağından, diyet yapmadan nasıl kilo verilir sorusuna iyi bir yanıt niteliğindedir.
Diyet yapmadan kilo vermek için yemeklerinizin tam tahıllı malzemelerle hazırlanmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu malzemelerin içeriğindeki lif oranı yüksek olduğundan; hem daha çabuk doymanızı; ve az yemenizi sağlayacaktır, hem de kan şekerinizi dengede tutacağından çabuk acıkmanızı önleyici özellik gösterecektir.
Tükettiğiniz içecekleri ya şekersiz tüketin, ya da onların yerine su tüketmeye özen gösterin. Böylelikle, gün içerisinde şekerden alacağınız kalorinin büyük bir bölümünü ortadan kaldırmış olursunuz.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası