Göbek Eritme

Göbek Eritme Yöntemleri

göbek eritme yöntemleriBu yazımızda sizlere, göbek eritme anlamında neler yapabileceğinizden söz edeceğiz. Göbek eritme yolları, ve göbek eritme yöntemleri ile ilgili detaylı bilgileri yazımız içerisinde bulabileceksiniz. Gerek hamilelik sonrası, gerek hareketsiz yaşam, gerekse de alkol tüketimi nedeni ile oluşmuş olan karın yağlarını, göbek eritme yöntemlerini dikkate alarak yok edebilirsiniz… İşte göbek eritmeye yönelik yapabilecekleriniz, ve göbek eritme yolları

Göbek Eritme Yolları
Göbek Eritme Yöntemleri

• Göbek eritme adına ilk olarak şekerli yiyecek; ve içeceklerden; ve tabi ki şekerden uzak durmanız gerekiyor. Bunun nedeni, şekerin içeriğini oluşturan Fruktozun sadece karaciğerde sindirilmesi. Eğer fazla şeker tüketimi gerçekleştirirseniz, karaciğer, tüketmekte olduğunuz tüm şekerleri yağa dönüştürüyor; ve bununla da kalmayıp direkt olarak karın bölgesinde depoluyor… Ayrıca, yemeklerin yanında tükettiğiniz şekerli içecekler, yediğiniz yemekle doyduğunuzun farkına varmamanıza sebep oluyor; ve bu durum da daha fazla kalori almanıza, dolayısı ile obeziteye sebebiyet veriyor. Bu nedenle, şekerden; ve şekerli şeylerden kesinlikle uzak durmalısınız.

• Göbek eritme yollarından bir diğeri de, günlük tükettiğiniz besinlerin en az %25’inin protein ağırlıklı olmasının gerekliliğidir. Et; ve süt ürünleri, deniz ürünleri, yumurta… gibi protein kaynakları, hem sizi tok tutarak daha az kalori almanızı olanaklı hale getirir, hem de metabolizma hızınızı arttırarak daha fazla kalori yakmanızı sağlar. Tüm bunlara ek olarak, tüketilen proteinlerin karın yağlarını azalttığı da belirtilmektedir. Bu nedenle, kahvaltıda yumurta; ve süt, peynir, yemeklerde ise etli yiyecekler, ve birer kase yoğurt tüketilmesi, günlük olarak kolay uygulanılabilirlik sunmaktadır.

• Göbek eritme yöntemlerinden bir diğeri de günde en fazla 50 gram karbonhidrat tüketimi gerçekleştirmektir. Karbonhidratın fazlası vücutta yağa dönüşmekte olup, sadece bununla da kalmayarak iştahın artmasına, dolayısı ile daha fazla yiyerek kalori alımına neden olmaktadır. Tüm bu sebepler bir araya geldiğinde az tüketilen karbonhidrat; her şeyin öncesinde daha az kalori alımını olanaklı hale getirir; ve yağlanmayı azaltır. İşte bu nedenle 50 gramdan daha az, ve olabildiğince sağlıklı karbonhidrat tüketimi önerilmektedir.

• Gün içerisinde olabildiğince diyet lifi; yani suda çözünen bitkisel lif tüketmeniz önerilmektedir. Bu besinlerin göbek eritmeye etkisinin ne olduğunu sorarsanız, söz konusu bitkisel diyet lifleri midede bir jel konumunda durur; ve diğer tüketilen besinlerin daha yavaş sindirilmesini sağlayarak, kişilerin daha uzun süre tok kalmasını olanaklı hale getirir. Sindirimi olmayan bitkisel lifleri en çok barındıran bitkiler ise, yulaf, portakal, brüksel lahanası, ketan tohumu, ve baklagillerdir.

• Egzersiz yapmak da önemlidir. Özellikle bisiklet sürmek, yüzmek, yürüyüş, ve koşu… karın yağlarının erimesini olanaklı hale getirir; ve bu egzersizleri düzenli olarak yapmaya devam etmek de, kilo vermenin sonrasında yeniden bir karın yağlanmasının oluşmasını engeller. İşte bu sebeple, kan şekerini düşürerek metabolik dengeyi sağlayan aerobik egzersizlerin mutlaka düzenli şekilde yapılması önerilmektedir.

• Gün içerisinde ne yediğinizi bilin. Yediklerinizin her birini gram, besin türü, ve kalori miktarı olarak not alın. Böylece, göbek eritmeye yönelik fazla tükettiğiniz her ne varsa görebilmeniz daha kolay olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.