Göbek Eritme

Göbek Eritme Yolları Arasında Yer Alan Göbek Eritme Hareketleri

Bu yazımızda sizlere, göbek eritme yolları, ve göbek eritme hareketleri arasında yer alan göbek eriten egzersizlerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de göbek eritme yolları arıyor, ve göbek eritme hareketlerini merak ediyorsanız, yazımız içerisinde sizlere, göbek eriten egzersizlerden söz edeceğimizi belirterek, hiç zaman kaybetmeden göbek eritme hareketleri, yani göbek eriten egzersizleri anlatmaya başlayalım:

İlk olarak sert bir zemin üzerine uzanın. Bacaklarınızı dik bir şekilde havaya kaldırdıktan sonra, dizlerinizden itibaren bükün, ve dizleriniz yukarda olacak şekilde ayaklarınızı öne doğru uzatın. Ellerinizi ensenize koyun, dirsekleriniz açık dursun. Sonrasında karnınızı içeri çekin, kaburgalarınızın bu şekilde kapanmasını sağlayın. Her nefes verdiğinizde omuzlarınızın yerden kalkmasını sağlayın. Ve aynı anda dizlerinizi de kendinize doğru çekin. Bu hareketi toplamda 15 sefer uygulayın.
Göbek eritme hareketlerinden bir diğeri de şudur: Öncelikle sert bir zemine uzanmalı, ve sonrasında, bir bacağınızı öne doğru uzatırken, diğer bacağınızı da dizinizden büküp öne doğru uzatın. Her iki bacağınızın da yukarıda olması gerektiğini unutmayın. Elleriniz boynunuzda olsun, fakat dirseklerinizi açık tutun. Çenenizin göğüs bölgesinden uzakta durmasına ise önem verin. Nefes verdiğiniz her seferinde, bacaklarınızı değiştirerek bükün; büktüğünüz bacağınızı da çaprazında olan dizinize doğru yaklaştırın. Aynı zamanda, vücudunuzu da hareketi gerçekleştirdiğiniz bölgeye doğru hafifçe çevirin. Her iki bacağınız için bu hareketi altışar kere uygulamanız gerektiğini unutmayın.
Göbek eritme yolları arasında uygulayacağıonız bir diğer hareket ise şu şekildedir: Sert bir zemine uzanarak bacaklarınızı yukarı, ve öne doğru uzatmanız gerekmektedir. Başınızı ellerinizle desteklemeli; dirseklerinizi de sonuna kadar açmalısınız. Nefes verdiğiniz her seferde, başınızı dizlerinize yaklaştırırken, dizlerinizi de bükerek başınıza doğru çekmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Hareketi 15 sefer uygulamalısınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.