Göbek Eritme

Karın Düzleştirme Hareketleri İle Karın Kaslarınızı Çalıştırın

karın düzleştirme hareketleriBu yazımızda sizlere karın düzleştirme hareketleri, ve karın düzleştirme egzersizlerinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Karın düzleştirmek için hareketler; ve karın düzleştirmek için egzersizler hakkında bilgi edinmek istiyor, ve karın düzleştirme hareketleri ile karın düzleştirme egzersizlerini evinizde rahat rahat uygulamak istiyorsanız, zaman kaybetmeden sizlere, karın düzleştirmek için hareketler; ve karın düzleştirmek için egzersizlerin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

Karın düzleştirme hareketlerinden ilki için sert bir zemine sırt üstü uzanın. Sonrasında ise sağ yanınıza dönün; ve sağ kolunuzun alt kısmının öne doğru bakar şekilde durmasına özen gösterin. Sol bacağınızı ise, sağ bacağınızın önüne, yere değer şekilde koyun. Ardından, yerde duran sağ kol dirseğinizden destek alarak vücudunuzun üst kısmını yukarı doğru kaldırın. Vücudunuz düz bir çizgi halini alana kadar kalkmanız gerekmektedir. Daha sonra ise hafifçe aşağı doğru inin, ardından yeniden yukarı doğru vücudunuzu kaldırın. Yapacağınız bu işlemi bitirmenizin sonrasında sola dönün, ve aynı hareketi sol tarafınızdan da uygulayın. Karın düzleştirmek için hareketler arasında yer alan bu egzersiz ile, kaslarınızı çalıştıracağınızı unutmamanız gerekmektedir.
Karın düzleştirme egzersizlerinden bir diğerini ise şu şekilde yapmalısınız: Ayakta durun, ve bacaklarınızı olabildiğince açın. Parmak uçlarınızın üzerinde olabildiğince yukarı kalkın; ve ardından ellerinizi belinize koyarak omuzlarınızı yukarı doğru kaledırın. Bu işlemin sonrasında ise, sağ kolunuzu, ardından da sol kolunuzu, dirsekten itibaren öne doğru uzatın. Bu şekildeki karın düzleştirmek için egzersizleri uygularken, ağırlığınızı önce sağ, sonrasında da sol bacağınıza sırası ile verin. Karın kaslarını güçlendirdiğiniz bu hareketi yaparken, karın kaslarınızda bulunan gerginliği mutlaka korumanız gerektiğini de unutmamalısınız.
Bir başka hareket ise şu şekilde gerçekleştirilmektedir: İlk olarak ayak parmaklarınızın üzerinde yükselir; ve kollarınızı omuzlarınızın hizasında açarsınız. Sonrasında hafifçe arkaya doğru vücudunuzu eğer, ardından da yavaşça öne doğru eğilirsiniz. Bu uygulama sırasında ise, karnınızı olabildiğince içeri çekmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Bir gerilme hissettiğinizde karnınızı yeniden dışarı çıkartabilirsiniz. Bu hareket sayesinde karın kaslarını çalıştırmış olursunuz.
Karın düzleştirme hareketlerinin önereceğimiz son uygulaması ise şu şekildedir: Bir minder üzerinde diz çöker, sonrasında da dizlerinizi olabildiğince açarsınız. Ardından hafifçe yukarı doğru bedeninizi kaldırır, ve sonrasında da arkaya doğru atarsınız. Bu hareketi gerçekleştirirken karnınızı içinize çekmeniz gerektiğini ise unutmamalısınız. Bu şekilde de karın kaslarını çalıştıracağınızı unutmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.