Karın Germe Ameliyatının Zayıflamaya Etkileri

karın germe ameliyatının zayıflamaya etkileriGöbek eritme, özellikle obezite sorunu olan kişilerde oldukça zor gerçekleştirilen bir bölgesel zayıflama yöntemidir. Bu nedenle, beden kitle indeksi 35’in üzerinde olanlara, bir riski bulunmadığı belirtilen karın germe ameliyatı uygulanması önerilmektedir. Karın germe ameliyatı ile, karın bölgesinin sarkmış olan ön duvarı düzgünleştirilir, ve karın esnek hale getirilir. Riski bulunmadığı belirtilen karın germe ameliyatının, kesinlikle bu alanda uzmanlaşmış olan cerrahlar tarafından yapılması ise çok önemlidir.

Karın Germe Ameliyatı İle Kaç Kilo Verilir?

Bu sorunun yanıtını vermeden önce şunu belirtelim: karın germe ameliyatının öncesinde zayıflamanın gerekli olduğunu; ve olmadığını belirten farklı uzmanların farklı görüşleri bulunmaktadır. Ancak şu da bir gerçektir ki: karın germe ameliyatı ile, bel çevresinde 4 – 6 beden incelme, ve karın bölgesi başta olmak üzere 30 kilo zayıflama söz konusu olabilmektedir. Karın germe ameliyatı yaptıran kişi, ameliyatın sonrasında tedaviye aktif olarak katılabilmektedir.

Karın Germe Ameliyatının Zayıflamaya Etkileri

Beden kitle indeksi 35’in üzerinde olan, obezite sorunu ile karşı karşıya bulunan kişilerde, özellikle karın bölgesi, ve karın iç duvarı deforme olur. Bu deformasyon, karın iç duvarının mideye baskı yapmasını önler. Söz konusu baskı olmadığında, mide sınırsız olarak büyür. Her seferinde daha çok yemek yiyen kişinin, doymak için her seferinde daha fazla besine gereksinimi bulunmaktadır. Ama karın germe ameliyatı yapıldığında, kişinin karın iç dıvarı, mideye müdahale edilmeden sıkılaştırılır, ve bu sıkılaştırma sonrasında bel çevresine sıkı bir korse giyilmiş hissi yaratılır. Bu sayede midede oluşan baskı, kişinin daha az yemek yemesini olanaklı hale getirir.

Mideye kelepçe takılmasındaki gibi riski bulunmayan karın germe ameliyatında, uygulama sadece fazla olan deri üzerinde yapılmaktadır. Böylece kişi öncekine göre çok daha çabuk doyar, ve bu tokluk hissi, daha az kalori alınarak zayıflamaya katkı sağlanmasında çok önemli bir faktör olarak karşımıza çıkar.

Karın germe ameliyatının zayıflamaya etkilerinden bir diğeri de, yağların alınması sonucunda gündeme gelmektedir. Eğer Liposuction ile karın germe ameliyatı, kombine şekilde, birbirine uyumlu olarak yapılacak olursa, kişinin aynı zamanda yağlarından da kurtulması durumu söz konusu olur. Ki zaten zayıflama sürecindeki hedef, yağlardan kurtulmak olmalıdır.

Karın germe ameliyatı sadece bir bölgesel zayıflama işlemi olarak göbek eritme adına da düşünülmemelidir. Çünkü eğer, ameliyatın sonrasında, üç ay boyunca sıkı bir karbonhidrat diyeti yapar, şeker, ve ekmekten uzak durursanız, genel zayıflamaya da katkı sağlamış olursunuz.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası