Zayıflama Yolları

İncelmek İçin Yapılması Gerekenler

incelmek için yapılması gerekenlerNasıl zayıflanır, ya da nasıl zayıflarım şeklinde sorularını bizlere aktaran okuyucularımız için yazımız içerisinde incelmek için yapılması gerekenlerden söz etmeye çalışacağız. Eğer siz de, denizlere, havuzlara hazırlandığınız bu günlerde, incelmek için yapılması gerekenler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, gelin zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım…

Nasıl Zayıflarım?
Nasıl Zayıflanır?

• İncelmek için yapılması gerekenlerden ilki, gün içerisinde almanız gereken kalorinin, harcadığınız kaloriden az olmasıdır. Aradaki fark ne kadar fazla olursa, siz de o kadar fazla kilo vereceğinizi unutmamalısınız.

• Nasıl zayıflarım diyorsanız, kendinize bir de vermek istediğiniz kilo için hedef belirlemeniz gerekmektedir. Örneğin, 1 ayda 4 kilo vermek gibi bir hedefiniz olabilir. Ama, hedefinizin gerçekçi olmasının gerekliliğini de unutmamalısınız. 1 ayda 10 kilo vermek isterseniz hedefinize ulaşamayacağınız için hevesiniz kaçabilir. Bu nedenle gerçekçi olun.

• Nasıl zayıflanır diyenlerin uyması gereken bir diğer kural da günlük tutmaktırç Günlüğünüzde, ne şekilde pişirilmiş olan yemekleri ne kadar yediğinizi, ve kaç kalori aldığınızı, hangi egzersizleri kaç dakika yapıp ne kadar kalori harcadığınızı yazarsanız, diyetiniz ile ilgili doğru, ve yanlışları göreceğiniz için, incelmek için yapılması gerekenleri daha kolay kavrayabilirsiniz.

• Dikkat etmeniz gereken bir diğer detay da öğün atlamamanızın gerekliliğidir. Günde üç ana, üç ara öğünü bilinçli, ve düzenli olarak tüketmeniz halinde, bir sonraki öğüne kadar daha az acıkacağınız için daha az günlük kalori alacağınızı kesinlikle aklınızdan çıkartmamalısınız.

• Yediğiniz yemeklerin kalori değerlerinin de düşük olması gerektiğini unutmamalısınız. Özellikle evde yapılan, haşlama; ya da buğulama usulü pişirilen, ve içerisinde çok fazla yağ bulunmayan yemekleri yemeniz, sizin için çok daha iyi olacaktır, ve böylelikle, incelmek için yapılması gerekenleri yapmak adına bir adım daha atmış olursunuz.

• Gün içerisinde bol su tüketmek de, dikkat etmeniz gereken bir diğer konu olarak karşımıza çıkmaktadır. En az sekiz bardak suyu bir gün içerisinde içerseniz, nasıl zayıflanır sorusunun yanıtları arasında yer alan ödemlerinizden kurtulmanız da, suyun idrar söktürücü özelliği dolayısı ile daha kolay olacaktır.

• Acıktığınızda ne bulursanız onu yemek yerine, haftalık, ya da en azından günlük bir liste hazırlayın. Bilinçli bir şekilde hazırlayacağınız bu liste, aynı zamanda gerçekçi de olsun; ve aradığınızı aradığınız zamanda bulun. Böylelikle, açlık durumlarında fazla kalorili yiyeceklere saldırmaktan kendinizi korumuş olursunuz.

• Gün içerisinde hareket edin. Ne kadar çok hareket ederseniz o kadar kalori yakacağınızı, ve ne kadar kalori yakarsanız, aldığınız kalori ile yaktığınız kalori arasındaki farkın da o kadar fazla olacağını unutmayın. Fark ne kadar fazla ise siz de o kadar incelirsiniz, bunu kesinlikle aklınızdan çıkartmayın.

• Her gün tartılmayın. Haftada bir kere tartılın, ve o da, sabah yeni uyandığınızda, üzerinizde herhangi bir giysi bulunmadan gerçekleşsin. Böylece daha gerçekçi sonuçlar elde edersiniz.

• Öğünlerin yirmi dakika öncesinde bir bardak su için, öğüne başlamadan önce bir bardak daha su içerek az yemek yemeyi sağlayın. Yemeğin sonrasında da bir bardak su içmek sureti ile sindirim sisteminizi çalıştırın. Böylece göreceksiniz ki daha kolay inceleceksiniz; hem de gün içerisinde su içmeyi unutmuş olmayacaksınız.

• Diyet yaptığınızı çevrenizdeki insanlara söyleyin. Bu kişiler size yaptığınız diyetlerde yardımcı olurlarsa, siz de daha iyi sonuçlar elde edeceğiniz gibi, diyetinizde zorlanmamış olursunuz.

• Paketlenmiş gıdalardan; ve hazır meyve suları dahil olmak üzere kola, gazoz gibi içeceklerden uzak durun. Kalorisi yüksek olan bu yiyecek; ve içecekler, genellikle işlenmiş gıdalardır; ve yağ içermektedirler.

• Uyumadan en az iki saat önce yemek yemeyi bırakın. Aksi halde, uyurken sindirim sisteminiz yavaş çalışacağından, yediğiniz şeyler yağa dönüşecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.