Genel

Meyve Neden Kilo Aldırır?

sağlıklı diyet kurallarıBu yazımızda sizlere, yazın neden kilo alınır sorusunun yanıtlarını; ve meyve yemek kilo aldırırmı sorusunun yanıtını aktaracağız, çünkü uzmanlara göre, yazın çok meyve yeniliyor, ve bolca yenilen meyveler arasında yer alan özellikle karpuz gibi isimler kilo alımına neden oluyor… Ama hani karpuz diyeti yapılarak zayıflanırdı? İşte bu anlamda merak ettiklerinizi bulabileceğiniz bilgilerimizi hemen aktarmaya başlayalım…

Yazın Neden Kilo Alınır?

Yaz aylarının en kıymetli meyveleri arasında yer alan karpuz, kiraz, kayısı, şeftali… gibi isimler, bizim bildiğimiz, sindirim sisteminin doğru çalışması için gerekli olan meyve tüketimi bilgisi dolayısı ile bolca tüketiliyor. Ancak bu noktada, her meyvenin bir şekeri, ve kalorisi olduğunu unutuyoruz… Meyvelerin içeriğinde bulunan lifin sindirim sistemini çalıştırarak, bağırsakların hızını, dolayısı ile metabolizma hızını arttırdığı doğru. Ancak bu bilginin yaz aylarında doğru meyveler ile kullanılması gerekiyor. Aksi halde, çalışan metabolizmamız, sadece meyvelerden aldığı kaloriyi, ve şekeri yakıyor, dolayısı ile günlük aldığımız kalorinin büyük oranı, meyvelerin içeriğinde bulunan lif dolayısı ile yakılamıyor. Ve bu da, kilo alımına neden olabiliyor.

Meyve yemek kilo aldırırmı; ya da yazın neden kilo alınır gibi soruların yanıtları hakkında sahip olduğunuz bilgilere maruz kalmak istemiyorsanız, yaz aylarında gün içerisinde ortalama 3 – 4 porsiyon meyve yemeli, geri kalan lif gereksiniminizi de sebze tüketimi ile karşılamalısınız. Yediğiniz meyveleri, kabızlık gibi, metabolizmanızın yavaş çalıştığı durumlarda, kepek, ya da süt ile karıştırarak tüketebilir; böylece, metabolşzma, ve bağırsaklarınızın hızlı çalışmasını olanaklı hale getirmiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.