Kalori Cetveli

Düşük Kalorili İçecekler Nelerdir?

düşük kalorili içecek tarifleriBu yazımızda sizlere düşük kalorili içeceklerden söz ederek, düşük kalorili içecekler nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan, düşük kalorili içecek tariflerinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de düşük kalorili içecekler hakkında bilgi sahibi olarak, düşük kalorili içecek tariflerini de öğrenip, düşük kalorili içecekler nelerdir sorusunun yanıtlarını almak isterseniz, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

Düşük kalorili içecekler nelerdir diyenlere ilk olarak, kalorisi bulunmayan sudan söz edelim. Su içsem yarıyor diyenlerin sözlerine itibar etmeden, sadece bu nedenle günde en az on bardak su tüketmeniz gerektiğini belirtelim. Sudan sıkıldığınızda ise maden suyunu denemelisiniz; ancak on bardak içemeyeceğiniz maden suyunu iki ya da üç bardakta bitirmelisiniz. Çok da sağlıklı olan maden suyu, mide rahatsızlığı bulunan kişiler tarafından ise dikkatli kullanılmalıdır.
Düşük kalorili içecekler arasında bitki, ve meyve çaylarından da söz etmemiz gerekmektedir. Ancak bunların kesinlikle şekersiz olmaları gerektiği unutulmamalıdır. Kahveniz, ve çayınız da şekersiz olmalıdır. Süt içecekseniz sütünüz yağsız olmalı, ayran tüketecekseniz de tuzunun olabildiğince az, ve yoğurdunun az yağlı olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Mümkün olduğunca kendi ayranınızı kendiniz hazırlamaya özen göstermelisiniz.
Düşük kalorili içecek tarifleri arasında kahveden söz edecek olur, ve şekersiz kahve içemeyeceğinizi düşünürsek, yine de şeker kullanmamanızı önereceğiz. Bunun yerine, kalorisi şekerden daha düşük olan tatlandırıcıları tercih edebilirsiniz. Maden sularını sade içemiyorsanız, salatalık, limon suyu, ya da portakal suyu ile tatlandırmalı, şeker, ya da düşük kalorili tatlandırıcıyı yine düşünmemelisiniz.
Alkollü içecekler, ya da asitli içecekler arasında düşük kalorili içeceklerin bulunmadığını ise unutmamalısınız. İlla asitli içecek tüketmek istiyorsanız şekersiz kola, alkol tüketmek istiyorsanız da şarabı az miktarda tercih etmelisiniz, ve satın alacağınız içeceklerin etiketlerine bakarak, içeriklerinde neler bulunduğunu kesinlikle gözden geçirmelisiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.