Diyetler Hakkında Bilgiler

Aç Kalmadan Nasıl Kilo Verebilirim Diyenlere Öneriler

Aç kalmadan nasıl kilo verebilirim sorusuna pek çok kişi yanıt aramakta; çünkü günümüzde toplumumuzun geneli nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarını bulmaya çalışmaktadır. Ancak diyet yapmak, belirli bir listeye bağlı kalmak, canının istediğini yiyememek insanları yorar. Dolayısı ile aç kalmadan nasıl zayıflanır, aç kalmadan nasıl kilo verilir, aç kalmadan nasıl diyet yapılır gibi soruların yanıtlarını bulmaya çalışırlar. Biz de bu nedenle sizlere ilerleyen bölümlerde merak ettiğiniz bilgilerin aktarımını gerçekleştireceğiz.

Aç Kalmadan Nasıl Zayıflanır?

■ Aç kalmadan nasıl kilo verebilirim diyen bir kişinin ilk yapması gereken şey: kendisini duygusal açlıktan korumasıdır. Bunun için de en önemli nokta yapılan diyetten olumlu sonuç almaktır. Bu noktada aklınız biraz karışmış olabilir: hem diyet yaparken aç kalmamak için araştırmalar yapıp; hem de diyetten olumlu sonuç almak insanda doğal olarak ilgi uyandırır. Bu noktada iki püf noktanız var: diyette yer alan, sizi aç bırakmayacak; ancak diyetinize de zarar vermeyecek besinleri sık sık tüketin; hem de gün içerisinde bolca su için. Bu şekilde acıktığınızın farkına varmazsınız.

■ Aç kalmadan nasıl kilo verebilirim, aç kalmadan nasıl zayıflanır sorusunun bir diğer yanıtı da güne kahvaltı ile başlamanın neredeyse zorunlu olmasıdır. Diyetinize uygun bir kahvaltı yapmalı; ama mutlaka yapmalısınız. Sonrasında da gün içerisinde toplamda 3ana, 3 ara öğün olmak üzere toplamda 6 öğün beslenmeniz gerekir. Böylece sık aralıklarla bir şeyler yemeniz dolayısı ile aç kalmaz; aynı zamanda da zayıflama sürecinize katkıda bulunmuş olur ve gereksiz şeyler yememeniz nedeniyle de gereksiz kalori almamış olursunuz.

■ Aç kalmadan nasıl zayıflanır diyenler arasında yer alıyorsanız, ne yediğinize de dikkat etmelisiniz. Yedikleriniz sizin aç kalmadan diyetinize devam etmenizi, kendinizi uzun süre tok hissetmekle birlikte, kısa süre içerisinde de doymanızı sağlarlar. Bu besinler arasında sebzeler, meyveler, proteinler ve tam tahıllı gıdalar yer almaktadır.

■ Aç kalmadan nasıl kilo verebilirim sorusunun son yanıtı ise yemeklerinizi yavaş yemenizin gerekliliğidir. Çünkü beyniniz doyduğunu, siz yemeğe başladıktan 20 dakika sonra hisseder. Dolayısı ile siz sofrada bu süreyi, olabildiğince az yiyerek geçirmek durumunda kalırsınız. Bunu sağlayabilmek adına bol bol su içerek midenizi şişirebilir, birileri ile sohbet ederek dikkatinizi yemekten uzaklaştırabilir; çocuğunuz varsa ona bakabilirsiniz. Bu unsurları bir arada sağlayarak 20 dakikayı tamamladığınızda, ne yerseniz yiyin doymuş olacaksınız. Bir sonraki öğüne de aç kalmadan geçebilmeniz daha kolay olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.