Kalori Cetveli

Düşük Kalorili Meyveler Hangileridir?

düşük kalorili meyvelerBu yazımızda sizler için, özellikle ara öğünlerde rahatlıkla tüketebileceğiniz, düşük kalorili meyveler, ve kalorisi düşük meyvelerden söz etmeye çalışacağız. Az yemek, ama sık yemek zayıflama sürecinin ilk kuralı iken, ve ara öğünlerin tüketimi mutlak bir gereklilik iken, ara öğünlerde gönül rahatlığı ile tüketebileceğiniz düşük kalorili meyveleri; ya da kalorisi düşük meyveleri öğrenmek isterseniz, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım…

Düşük Kalorili Meyveler, Kalorisi Düşük Meyveler Hangileridir?

Pancar: Yarım kase pancarın kalorisi 37’dir. Onu tam olarak meyve sınıfına sokamasak da, tadı oldukça tatlıdır, ve rahatlıkla, meyve niyetine tüketilebilmektedir. İçeriğinde yüksek oranda lif bulundurmaktadır.

Çilek: Yarım kase çileğin kalorisi 32 olup, düşük kalorili meyve salatası içerisinde rahatlıkla yer verilebilecek isimlerdendir. Ahududu, ve yaban mersini gibi, çileğe benzeyen diğer etli, ve zarlı meyveler de kalorisi düşük meyveler arasında yer alır, ve kalorisi düşük meyve salataları içerisinde değerlendirilebilirler.

Havuç: Yarım kase havucun kalorisi 22’dir. İçeriğinde yüksek oranda diyet lifi, mineral; ve vitamin bulundurmaktadır.

Balkabağı: Bir kase balkabağının kalorisi 30’dur. Şeker hastası olanların dahi rahatlıkla tüketebileceği balkabağını, tatlı yapımında da kullanabilirsiniz.

Greyfurt: Bir kase greyfurtun kalorisi 39’dur. Yağ yakımını kolaylaştıran greyfurtu kullanmadan önce, eğer düzenli ilaç kullanımı gerçekleştiriyorsanız, doktorunuza başvurmanız gerekir. Aksi halde, ilaçların etkilerini azaltabilir, ya da ilaçlarla çakışarak size zarar veren etki gösterebilir. Greyfurt diyeti yaparak zayıflayan kişiler bulunmakta olup, her gün greyfurt yemek, ya da greyfurt suyu içmek önerilmektedir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.