Kalori Cetveli

Günde 100 Kalori Nasıl Verebilirim Diyenlere Öneriler

yağ yakımını arttırmakBu yazımızda sizlere, 100 kalori nasıl yakılır, ve 100 kalori nasıl verilir sorusunun yanıtlarından, ve günde 100 kalori nasıl verebilirim sorusunun detaylarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de 100 kalori nasıl yakılır; ya da 100 kalori nasıl verilir, veya, günde 100 kalori nasıl verebilirim gibi soruların yanıtlarını merak ediyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım:

On dakikada 100 kalori yakmak için yapmanız gereken, saniyede iki sefer zıplayarak gerçekleştireceğiniz ip atlamak… Eğer farklı yöntemler dener, ya da tek ayağınız ile uygulamayı gerçekleştirirseniz, daha fazla kaloriyi aynı zaman aralığında yakmanız da mümkün olabilecektir.
Yedi dakikada 100 kalori yakmak için yapmanız gereken, hızlı bir şekilde merdiven çıkmak. Yedi dakika aralıksız merdiven çıkmak için kendinize yüksek bir bina bulmalısınız; çünkü 100 kalori yakmak için merdiven inmek, öneriler arasında yer almıyor.
Bir mil koşmak da size günde 100 kalori yaktıracaktır. Hatta bunu, kollarınızı sallayarak gerçekleştirirseniz, yakacağınız kalorinin miktarının da artacağını görebilirsiniz.
100 dakikada kalori yakmak için bisiklet de sürebilirsiniz. Ancak bisikleti hızlı bir şekilde sürmeniz gerektiğini unutmayın. Bisikletiniz yoksa bu hareketi, sert bir yere yatıp, ayaklarınızı havaya kaldırarak bisiklet sürer gibi çevirerek de yapabilirsiniz, fakat unutmayın ki hızınızın yüksek olması önemli…
15 dakikada 100 kalori yakmak için yapmanız gereken hızlı tempoda, bir mil mesafeyi 15 dakika içerisinde yürüyerek tamamlamaktır. Yürüyüş sırasında kollarınızı sallarsanız, daha fazla kalori yakacağınızı da unutmamalısınız.
25 dakikada 100 kalori yakmak için yapmanız gereken yoga yapmaktır.
15 dakika basit egzersizler yapmak da sizin 100 kalori yakmanızı sağlar, mekik çekebilir, eğilip kalkabilirsiniz…
35 dakika boyunca, dik bir şekilde bir yere oturup belinizi de yaslayarak, kollarınıza 3.5 kilo ağırlık vermek sureti ile gerçekleştireceğiniz ağırlık çalışması da sizin 100 kalori yakmanız için yeterli olmaktadır.
Yarım saat bahçe işi yapmak, ve bir saat yemek yapmak gibi ev işleri de sizlere 100 kalori yaktırabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.