Kalori Cetveli

Günde 500 Kalori Yakmak İçin Bilinmesi Gerekenler

zayıflama hakkında yanlış bilinenlerGünde 500 kalori yakmak için ne yapmalı? Pek çok kişinin bu sorunun yanıtına gereksinim duyduğunu biliyoruz, çünkü, günde 500 kalori yakmak, kişinin zayıflaması anlamına geliyor. Peki günde 500 kalori yakmak için yapılması gerekenler neler? Diyet yapmadan, yoğun çabalar içerisine girmeden, günde 500 kalori yakmak için ne yapmalı sorusunun yanıtlarını sizlere vermeye başlayalım…

Günde 500 kalori yakmak adına, ilk önce sabah kahvaltısını yapmalısınız, ve bunun için de, beyaz undan yapılmış ekmeği, poğaçayı değil de, bir kase dolusu yulaf ezmesini tercih etmelisiniz. İçerisine arzu etmeniz halinde meyve ilavesi de yapabilirsiniz. Hem uzun süreli tokluk hissi elde edecek, hem de metabolizmanızı hızlı çalıştıracaksınız… Bu nedenle, güne mutlaka kahvaltı ile başlamalı, ve tam tahıl içerikli yiyecekler tüketmelisiniz.

Günde 500 kalori yakmak için yapmanız gereken bir diğer şey de, gün içerisinde olabildiğince çok hareket etmektir. Mesela, 15 dakikalık tempolu şekilde yaptığınız yürüyüş ile, 100 kalori yakarsınız. Masa başında oturan birisi iseniz merdivenleri asansör yerine, yürüyüşü, araba ile ulaşım yerine tercih edebilir, ya da dolmuştan erken inebilir, arabanızı işyerinden daha uzağa park edebilirsiniz.

Yemeklerinizi yavaş, ve çok çiğneyerek yemelisiniz. Bir lokmayı 40 kez çiğnediğinizde, iki lokma yemiş kadar doyacak, böylelikle daha az kalori alımı gerçekleştireceksiniz, ve bunu diyet yapmadan başarmış olacaksınız. Bir yemek masasında doyma süresi 20 dakikadır. Az bir tabak yemek alarak, bunu 20 dakikada bitirirseniz de, 20 dakikada üç tabak yemek yerseniz de aynı seviyede doyacaksınız. Bu nedenle yemeğinizi zamana yayın…

Ne içtiğinizi iyi bilin. Günde 500 kalori yakmak için, hazır meyve sularından kaçınıp, evde taze hazırladığınız meyve sularını için. Böylelikle şeker, ve kalori alımını azaltırsınız. Kahvenizin içerisine krema, ve şeker eklemeyin. Alkollü içeceklerden kesinlikle uzak durun, hem yüksek kalorilidirler, hem de göbek yaparlar… Bu nedenle, günde 500 kalori yakmak için ne yapmalı diyorsanız, ne içtiğinizi iyi bilin.

Her zaman yediğiniz kadar yemeği tabağınıza alır, ve bunun 1/4’ünü tabakta bırakırsanız, hem arkanızdan ağlamaz, hem de siz, her zaman aldığınızdan 1/4 oranında daha az kalori almış olursunuz. Bu nedenle, günde 2000 kalori alıyorsanız, bunu otomatik olarak 1500’e düşürürsünüz ki bu sizin için çok önemli bir durum olsagerek… Öyle değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.