Neden Zayıflayamıyorum

Neden Zayıflayamıyorum Mu Diyorsunuz?

zayıflamaya karar vermekHepimiz zaman zaman zayıflamak için bir takım yöntemlere başvuruyor; ancak sonrasında, neden zayıflayamıyorum; ya da neden kilo veremiyorum diyoruz. Bu nedenle bu yazımızda sizler için kilo verememe nedenlerinden söz etmeye çalışacağız. Eğer siz de aynı dertten muzdarip iseniz, ve neden zayıflayamıyorum, ya da neden kilo veremiyorum diyorsanız, hemen kilo verememe nedenlerini gözden geçirmeye başlayalım…

Her şeyin öncesinde, kilo verememe nedenleri arasında yer alan en önemli detayın, gün içerisinde aldığınız kalorinin, verdiğiniz kaloriden fazla olması olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz gün içerisinde 1100 kalori harcıyor, ancak 1200 kalori alıyorsanız, bu durum direk olarak kilo alma sebebidir.

Fazla yemek yemekde kilo verememe nedenleri arasında yer almaktadır. Aldığınız kalorinin miktarını arttıran fazla yemek yemek, dolayısı ile daha fazla kalori harcamanıza gerek olmasına sebebiyet verir, ya da kilo aldırır…

Öğün atlamak, sizin metabolizma hızınızın yavaşlamasına; ve yediğiniz şeylerin vücutta depo edilmesine neden olmaktadır. Bu nedenle, öğün düzeninizi bozmamanız gerektiğini unutmamalısınız.

Su içmemek, vücutta hem ödeme neden olmakta, hem de metabolizmanın yavaşlamasına sebebiyet vermektedir. Bu nedenle vücut ya kiloludur, ya da kilolu görünür. Günde en az iki litre su tüketilmesi gerekmektedir.

Kullanılan bazı ilaçlar da neden kilo veremiyorum sorunuza yanıt olabilir. İçerisinde kilo alımına yönelik, kortizon benzeri maddeler olan ilaçlar, sizin kilo vermenize değil de almanıza neden olmaktadır.

Hormon düzensizlikleri, bazı hormonların vücutta çok bulunması, ya da yetersiz olması kilo alımına zemin hazırlayabilir. Bunun için bir uzmana görünmeli, hormon tahlilleri isteyerek sonuçların değerlendirilmesini talep etmelisiniz.

Ailenizde bulunan genetik bazı durumlar da neden zayıflayamıyorum sorusuna yanıt olabilir. Bu durum kilo verememede nadir görünen bir sebep olsa da, bunun mümkün olduğu unutulmamalıdır.

Kabızlık, sindirim sisteminin yeterli çalışmaması, ve fazlalıkların vücuttan atılmamasına neden olduğu için, kilo verememe nedenleri arasında yer alan bir diğer etken olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.