Metabolizma Hızı

Zayıflamak İçin Sindirilmesi Kolay Yiyecekleri Tercih Edin

sindirilmesi kolay yiyeceklerEğer ki zayıflamak istiyorsanız, neler yemeniz gerektiğini mutlaka bilmelisiniz. Aksi halde, kolay sindirilen yiyecekleri değil de diğerlerini tercih ederseniz, metabolizmanız yavaşlar; ve dolayısı ile yediklerinizin bazıları atılırken, bazıları da vücutta yağ olarak depo edilir. Peki sindirilmesi kolay yiyecekler hangileridir? İşte kolay sindirilen yiyecekler, ve kolay sindirilen yemekleri bu yazımızda sizlere aktarmaya çalışacağız…

Sindirilmesi kolay yiyecekler arasında ilk olarak karnıbahardan söz etmemiz gerekmektedir. Sindirilmesi kolay yiyecekler arasında yer alan karnıbaharı haşlanmış şekilde tüketmeniz gerektiğini de unutmamalısınız. Midenizdeki rahatsızlıkların giderilmesine de katkıda bulunacaktır.
Kolay sindirilen yiyeceklerden bir başkası da lahana. Lahanayı çiğ olarak slaatalarda tüketmeniz; ya da katı meyve sıkacağından geçirerek suyunu tüketmeniz öneriliyor. Mide problemlerinin giderilmesinde lahananın da karnıbahar gibi etkili olduğu belirtiliyor.
Biraz önce belirtmiş olduğumuz gibi, kolay sindirilen besinler arasında yer alan bir diğer isim de patates. Hem yiyerek, hem de katı meyve sıkacağında suyunu sıkıp içerek patatesin, midenize, ve sindiriminize olan olumlu etkilerinden faydalanabilirsiniz.
Maden suyu, yediğiniz şeylerin kolay sindirilmesini olanaklı hale getirirken, aynı işlevi elma sirkesi de üstlenmektedir. Elma sirkesini maden suyu olarak içmekle değil de, yiyeceklerinizin içerisine ekleyerek tüketmeniz gerekmektedir.
Kolay sindirilen yemeklerden bir diğeri de ıspanaktır. Ispanağı buharda pişirmeli, ya da haşlamalısınız. Yapraklarını salata olarak da kullanabilirsiniz.
Zeytinyağını içerek, ya da salatalarınıza ilave ederek, çiğ şekilde kullanmanız öneriliyor. Bu şekilde, hem vücudunuzda depo edilmiş olan yağların yakılmasını olanaklı hale getiriyor, hem de yediğiniz şeylerin kolay sindirilmesini olanaklı hale getiriyor.
Kolay sindirilen yemekler arasında, kuru baklagillerin de yer aldığını unutmamak gerekiyor. Bu işlev özellikle kuru fasülye, ve mercimek tarafından gerçekleştiriliyor.
Kolay sindirilen meyveler arasında yer alan bir diğer isim ise muz olarak karşımıza çıkıyor. Muzun, ara öğünlerde birer tane tüketilmesi öneriliyor. Ancak kalorisinin yüksek olduğunu da belirtmeden geçmeyelim… Kızarmış ekmek, ve meyan kökü de tüketilmesi tercih edilen diğer isimler arasında yer alırken, sindirime iyi geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.