Neden Zayıflayamıyorum

Neden Çok Yemek Yiyorum? Çok Yemek Yemenin Nedenleri Nelerdir?

Bu yazımızda sizler için, neden çok yemek yeriz sorusunun yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Neden çok yemek yiyorum, ya da neden çok yemek yenir gibi soruların yanıtlarını yazımız içerisinde bulabileceğinizi bilmelisiniz. Eğer siz de çok yemek yemenin nedenleri ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyorsanız, hemen soralım: neden çok yemek yenir, neden çok yemek yeriz, neden çok yemek yiyorum? İşte çok yemek yemenin nedenleri:

Çok yemek yemenin nedenleri arasında genellikle değişen duygu durumunun etkisi olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Neden çok yemek yiyorum diyen bir kişi, öncelikli olarak o anki ruh haline bakmalıdır, çok mu stresli, çok mu yalnız, morali çok mu bozuk; yoksa çok mu sinirli? Tüm bu soruların yanıtları arasında ve daha fazlasında yer alan ”evet” yanıtları, neden çok yemek yenir sorusunun da yanıtlarını oluşturmaktadır.
Neden çok yemek yiyorum diyen bir kişi, çok yemek yemenin nedenlerini düşünüyorsa şu bilgilere sahip olmalıdır: zamanlı zamansız acıkan bir kişinin ağzında belirli bir yemeğin tadı sürekli olarak var ise; ve bununla birlikte, acıktığında sadece o yemeği yemek istiyorsa; bunun da yanında yediği yemeği bitirdiğinde üzülüyorsa, bu kişi için neden çok yemek yiyorum sorusunun yanıtı tamamen duygusal nedenlere dayanmaktadır.
Neden çok yemek yenir, ya da neden çok yemek yeriz gibi soruların yanıtları arasında yer alan, çok yemek yemenin nedenleri arasında yer alan unsurun bulunması; ve çözüme kavuşturulması ile, kişi daha az yemek yemeye başlayabilir, ve bu durum da o kişinin kilo almasını önleyecek, daha az günlük kalori almasını olanaklı hale getirecektir.
Neden çok yemek yiyorum diyen kişi, bunun yanında, kendisine, gerçekten de aç olup olmadığını da sorabilir. Ayrıca, karnını tok olduğu halde doyurduğunda, kendisini daha mutlu hissedip hissetmeyeceğini düşünebilir. Fazla yemek yerse göreceği zararı düşünebilir, sevilen işleri düzenli olarak gerçekleştirerek açlık hissini unutmaya çalışmak… gibi unsurlar da neden çok yemek yeriz diyen kişilerin daha az yemek yemesini olanaklı hale getirebilecektir.

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.