Obezite

Şişmanlık Nedir? Obezite Sınırı İle İlgili Bilgiler

Bu yazımızda sizlere, şişmanlık nedir, obezite nedir, şişmanlık sınırı, ve obezite sınırı ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer şişmanlık nedir, ve obezite nedir gibi soruların yanıtlarını merak ediyorsanız, aynı zamanda, şişmanlık sınırı, ve obezite sınırı ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyorsanız, hemen, şişmanlık nedir, ve obezite nedir sorularının yanıtlarına bakalım:

Şişmanlık nedir? Obezite nedir? Şişmanlık ya da obezite olarak tabir edilen kavram, vücut ağırlığının fazla olması şeklinde tanımlanacak olursa, bu bilginin yanlış olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Oysa ki siz şişmanlığı, ya da obeziteyi bugüne kadar hep, fazla olan vücut ağırlığı şeklinde tanımladınız, ancak bu bilgi yanlıştır. Çünkü vücut ağırlığı, eğer fazla kas durumu söz konusu ise de artış gösterir; oysa ki kaslar sebebiyle artan vücut ağırlığı, şişmanlık ya da obezite kelimeleri ile tanımlanmamaktadır. Peki şişmanlık nedir? Obezite nedir? Vücutta yağ oranının, şişmanlık sınırını, ya da obezite sınırını geçmesi haline şişmanlık, bir diğer adı ile de obezite adı verilmektedir.
Şişmanlık sınırı, obezite sınırı: 18 yaşında bir erkeğin vücut ağırlığı toplamının %15 – %18 arasındaki bir kısmını yağlar oluşturuyorsa, bunun normal olduğunu belirtmek gerekmektedir. Bu erkekler için şişmanlık sınırı, vücut ağırlığının %25’ini yağların oluşturması ile gerçekleşmektedir. Bunun yanında, 18 yaşında bir kadın için vücut ağırlığının %20 – %25’ini yağların oluşturması normaldir. Obezite sınırı 18 yaşında bir kadının vücut ağırlığının %30 – %35’inin yağlardan oluşması ile aşılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.