Diyetler Hakkında Bilgiler

Bayramda Kilo Almamak İçin Unutmamanız Gereken Ayrıntılar

Bayramda kilo almamak için yapmanız gerekenleri sizlere sitemiz üzerinden anlatmaya devam ediyoruz. Bayramda kilo almak istemeyenlerin, bayramda kilo almamak için dikkat etmeleri gerekiyor. Peki ama bayramda kilo almamak dmeek nelerden fedakarlık etmek demek? Bayramda kilo almamak adına dikkat etmeniz gerekenlere birlikte bakalım:

Bayramda kilo almamak için, ramazan bayramı 2012; ve şeker bayramı 2012’de öncelikle şuna dikkat etmeniz gerekiyor: bayramlarda aileler buluşur; aile büyükleri genellikle ailenin küçüklerini yemeğe alır; ve bu yemekler genelde ağır yiyeceklerden oluşur: içli köfteler, mantılar… Bundan dolayı, kalabalık aile ortamında sofraya oturmadan önce yapmanız gereken hafif bir şeyler atıştırmak. Bu sayede, bayramda kilo almaktan kendinizi korur; aile yemeklerinde daha az kalorili yiyecekleri daha az miktarda tüketebilirsiniz.
Ramazan bayramı 2012’de bir risk de alkol alımı ile başlamaktadır. Bayramda kilo almak istemiyorsanız, şeker bayramı 2012’de alkol tüketimini kesinlikle fazla gerçekleştirmemelisiniz. Aksi takdirde, vücudunuza olan pek çok olumsuz etkisine maruz kalacaksınız, ve en kötüsü de bayramda kilo almak riski ile karşı karşıya kalacaksınız demektir.
Bayramda kilo almamak için dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da, şerbetli; ve yağlı yiyeceklerden uzak durmanız gerekmektedir. Kızartmalar, ve içeriğinde bol protein barındıran pizzalar da, bayramda kilo almak için destekçiniz olacaktır; bunlardan uzak durmayı da öğrenmeniz, bayramda kilo almamak için önemlidir.
Bayramda kilo almak istemiyor olabilirsiniz; ancak, bayramda kilo almak zaman zaman kaçınılmaz olur; özellikle de lezzetli aile yemeklerinin hazırlandığı sofralarda. Bu gibi zamanlarda, bayram ziyaretlerine gitmek istediğiniz arkadaşlarınızdan birini arayarak, ziyaretine gitmek istediğinizi, ve müsait olup olmadığını sorabilirsiniz.
Bayramda kilo almamak için az uyku da uyumamalısınız. Unutmayın, az uyku, sizin daha çabuk yorulmanıza neden olmakla kalmaz, kendinizi aç hissetmenize de neden olmaktadır.
Bayramda kilo almamak istiyorsanız, egzersizlerinizi de aksatmamalısınız. Bunun için, arabanızın yerine yürümeyi tercih etmeli; asansörleri de yok sayarak merdivenleri kullanmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.