Diyetler Hakkında Bilgiler

Bayramda Kilo Almamak İçin Dikkat Edin!

Bayramda kilo almak istemeyen arkadaşlarımız için, bayramda kilo almamak adına yapılması gerekenlerden, sitemiz üzerinde bahsetmeye devam ediyoruz. Daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi, çok kısa bir süreliğine, nasıl zayıflanır sorusu yerine, bayramda kilo almamak için yapılması gerekenlere bakıyoruz. Siz de bayramda kilo almamak istiyorsanız, bayramda kilo almamak için, şu önerilere dikkat etmeniz gerekmektedir:

Bayramda kilo almamak için, bayram sabahı güne kesinlikle, günün en önemli öğünü olan kahvaltı ile başlamalısınız, fakat, kahvaltı sırasında tüketmemeniz gereken yiyeceklerin, şarküteri tarzı yiyecekler olduğunu da unutmamalısınız.
Bayramda kilo almak istemiyorsanız, size ikram edilen bayram tatlıları arasında yapacağınız tercihler de çok önemlidir. Bayramda kilo almamak adına, tercih etmeniz gereken bayram tatlıları, içeriğinde hamur değil de süt bulunduran, ya da meyve barındıran türden tatlı çeşitleridir.
Bayramda kilo almamak için, tüketeceğiniz öğünlerin arasını sıklaştırmalı, ve porsiyonları küçültmelisiniz. Bununla birlikte, bayramda kilo almamak demek, unutmamalısınız ki bol miktarda su içmek demektir. Bunun için, ramazanda unuttuğunuz su içme alışkanlığınızı, bayramda kilo almamak adına yeniden kazanmalısınız.
Bayramda kilo almak istemiyorsanız, dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da, çay tüketiminin dört, kahve tüketiminin de üç fincandan fazla olmamasına dikkat etmenizin gerekliliğidir. Eğer tercih şansınız varsa, bayramda kilo almamak için, çay, ve kahve yerine bitki çaylarını tercih etmelisiniz.
Bayramda kilo almamak için, tüketeceğiniz sebze; ve meyve miktarına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun için, günde en az iki; en fazla beş porsiyon meyve tüketmeniz önerilmektedir.
Bayramda kilo almamak istiyorsanız, sizlere son önerimiz, hareketli bir bayram geçirmeniz olacaktır. Araba yerine ayaklarınızı kullanarak bayram ziyaretlerine yürüyerek gitmeli, ve bunun yanında, asansör yerine de merdivenleri kullanarak hareket etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.