Diyetler Hakkında Bilgiler

Diyeti Devam Ettiremiyorum Diyenlerden Misiniz?

diyete devam edemiyorumDiyeti devam ettiremiyorum diyen birisi iseniz, diyete devam edememek için ne gibi bir sebebiniz olduğunu bilmeli; ve bunu nasıl önleyebileceğinizi öğrenmelisiniz. Diyete devam edemiyorum diyen bir kişinin, bu durum için ne gibi sebepleri olabilir? Her şeyin öncesinde bu yolda yalnız olunmadığının bilinmesi gerekir. Peki o halde, diyeti devam ettiremiyorum diyenlerin bilmeleri gerekenleri hemen aktarmaya başlayalım…

Diyete Devam Edememek İçin Geöerli Sebepler Ve Ortadan Kaldırılma Yolları

Acaba, neden diyete devam edemiyorum şeklinde şikayetiniz var? Yaptığınız diyet çok sıkı bir diyet olabilir mi? Her şeyin öncesinde unutmamalısınız ki, size hızlı kilo verdiren, karbonhidrat gibi bazı besin gruplarını tüketmemenizi öneren diyetler, sizin için sağlıklı diyetler arasında yer almamaktadırlar. Bu nedenle, gerçekçi olmalı, günde üç ana, üç ara öğün tüketmenize izin veren, ve her öğünde, her besin grubunu tüketmenizi olanaklı kılan diyetleri uygulamanız önerilmektedir. Böylelikle, diyet sizi zorlamayacağından, siz de ona ara vermek, onu bozmak durumunda kalmayacaksınızdır.

Diyete devam edememenin bir diğer nedeni de, canınızın istediği şeyi istediğiniz anda yememek, sonrasında ise, ani istek patlaması ile, bir anda çok fazla yemektir. Eğer canınız kek istiyorsa, bir dilim alıp, bunu arkadaşlarınızla birlikte tüketirseniz, daha sonra beş dilim kek yemekten kurtulmuş olursunuz. Böylece, diyeti nasıl olsa bozduğunuz, ve bu nedenle, diyete ara vermeniz, ya da onu bırakmanız gerektiğini düşündüren psikolojiden de kurtulursunuz.

Sürekli aynı yiyecekleri yemek, ve içecekleri içmek de diyetinize devam edememenize neden olabilir, çünkü bu durum sizi sıkar. Hal böyle olunca, farklı bir şeyler yeme isteği ile, diyetinizi bozabilirsiniz. İşte bundan dolayı, tek tip beslenmeyi öneren diyetlerden uzak durup, seçeneklerin sunulduğu diyetleri uygulamanız önerilmektedir.

Özel davetler de sizin diyetinizi bozmanıza neden olan şeyler arasında yer almaktadır. Eğer diyet sırasında böyle bir yere davet edilirseniz, gitmeden önce karnınızı diyet listenizde yer alan bir besin ile doyurun. Sonrasında da, katıldığınız davette, canınızın istediği şeylerden hiç almamazlık yapmayın, az miktar alın ki, bu durum sonrasında, istek patlamasına neden olarak çok fazla yemenize, ve diyetinizi bozmanıza neden olmasın.

Etrafınızda bulunan insanlar da, güzel yiyeceklerin olması dolayısı ile, diyetinizi bir gün bozmanızın size bir şey kaybettirmeyeceğini söyleyebilir. Unutmamalısınız ki bu kişiler sizin iyiliğiniz için çalışan kişiler değildirler. Siz onları dinlemek zorunda kalmanız halinde, dinlemiş gibi yaparak, porsiyonlarınızı çok küçük alın, ve diyetinize, bir sonraki öğünde, kaldığınız yerden devam edin.

Eğer ki, sinirlendiğinizde, ya da moraliniz bozulduğunda yemek yemek isterseniz, ya böyle zamanlarda kendinizi dışarı atın; ya da yediğiniz şeyler, diyetinizde bulunan sağlıklı şeyler olsun… Çünkü, diyete devam edememek için karşılaşılan en önemli nedenler arasında bu durum da yer alıyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.