Karın Şişkinliğini Ne Geçirir?

karın şişkinliğini ne giderirKarın şişkinliği zaman zaman hepimizin başına gelir; ve bu durumun nedeni ya ödemdir ki özellikle kadınların, adet döneminde sıklıkla karşılaştıkları bir durumdur bu, ya da, yediğimiz, ve içtiğimiz yiyecek, ve içeceklerin nitelikleridir. Peki karın şişkinliğini ne giderir? Karın şişkinliğini ne geçirir? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde, karın şişkinliğini önlemek için tüketilmesi gereken yiyecekleri sizlere aktarmaya çalışacağız…

Karın Şişkinliğini Ne Giderir? Karın Şişkinliğini Ne Geçirir?

İçeriğinde yoğun oranda potasyum, su, ve lif bulunduran balkabağı, karın şişkinliğini önlemek için tüketilmesi gereken yiyeceklerin başında yer almaktadır. Biraz önce de belirtmiş olduğumuz balkabağının içeriği, sindirim sisteminin daha sağlıklı çalışmasını olanaklı hale getirir, ve içeriğinde çok fazla şekerin de bulunmaması dolayısı ile, tüketilmesinde bir problem bulunmamaktadır.

İçeriğinde B vitamini bulunduran ıspanak ise, karın bölgesi başta olmak üzere vücuttaki fazla suyu atan, ve şişkinliği gideren yiyecekler arasında yer almaktadır.

Yoğurt tüketimi gerçekleştirmek de karın şişkinliğini önlemek için tercih edilmesi gereken bir diğer yöntem olarak belirtilmektedir. Metabolizmanın hızlanması; ve belin incelmesi için de yoğurt tüketimi rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir.

Sindirimi kolay protein kaynakları arasında yer alan bir diğer besin de balıktır. Balık, hem sindirimi kolay, hem de şişkinlik giderici yiecekler arasında kendisine önemli yer edinmöiş bulunmaktadır.

Limon da, vücutta bulunan fazla suyu, ve toksinleri atan bir diğer isim olarak karşımıza çıkmaktadır. Limonun kullanımı da oldukça kolay olup, suya, salataya, çaya, ya da yemeklere rahatlıkla ilave edilebilmektedir.

İçeriğinde hem C vitamini, hem de potasyum bulunduran maydanozun da şişkinliği alarak, fazla su, ve zararlı atıkları atma özelliği bulunmaktadır. Mümkün olan her fırsatta tüketebilirsiniz.

Yiyeceklerin daha hızlı öğütülmesini sağlayan, vücuttaki su, ve toksinleri atan elma sirkesinin de, mide sağlığına çok olumlu etkilerinin bulunduğunu belirtmemiz gerekmektedir.

İçeriğinde yüksek oranda Potasyum bulunduran kereviz de, sindirime yardımcı olarak karın şişkinliğini önlemek için tüketilmesi gereken yiyecekler arasında yer almaktadır. Çiğ olarak tüketebileceğiniz kerevizi, çorba, ve salatalarınızda da kullanabilirsiniz…

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası