Diyetler Hakkında Bilgiler

Online Diyet Zamanı

online diyet nedirNasıl zayıflanır diyen pek çok kişi kendisine, internetten; ya da gazetelerden bir diyet seçerek, onu uygulamaya çalışıyor; ama, ne bu diyetin kendisinde işe yarayıp yaramayacağını biliyor; ne de diyeti sonuna kadar uygulayabiliyor… Ve ne yazık ki bu durum kişilerde psikolojik problemleri de beraberinde getiriyor. Diyetisyene gitmek mi? Çoğumuz için sadece bir hayal; ve zaman kaybı, öyle değil mi? Ama hepinizin elinde bir akıllı telefon var… Acaba daha önce, online diyet diye bir şey duydunuz mu? Yazımız içerisinde sizlere online diyet nedir sorusunun yanıtını vereceğimiz gibi, online diyetin faydalarından da söz etmeye çalışacağız…

Online Diyet Nedir?

Biraz önce ne demiştik? Hepimizin elinde bir akıllı telefon var… Bu telefonun işletim sistemi Android ise Play Store, iOS ise App Store’ye bir giriş yapın, ve sonrasında Arama kısmına, Online Diyet yazın. Karşınıza ne kadar çok sonuç çıktığını görünce şaşıracaksınız. Ama neden şaşırıyorsunuz ki? Akıllı telefonunuz sizin adımlarınızı bile saymıyor, kaç kilometre yürüdüğünüzü size söylemiyor mu?

Facebook üzerinden arkadaşlarınızla görüşebiliyor, Twitter’den hayranı olduğunuz sanatçılara ulaşabiliyorsunuz da, online diyet uygulamaları ile diyetisyenlere mi ulaşamayacaksınız? Peki, kendinizi çok da rahat ifade edebildiğiniz sanal ortamda, bir diyetisyene derdinizi anlatmak, onun sizi tanımasını sağlamak; ve size uygun bir diyet listesi belirlemesini istemek fena mı olurdu?

Artık tüm bunların bir hayalden ibaret olmadığını biliyoruz. Online diyet ile, nasıl zayıflanır sorusunun yanıtını, isterseniz dünyanın öbür ucundaki, ama sizi tanıyan diyetisyeninize sorabilir, sağlığınızdan ödün vermeden zayıflamanın keyfine varabilirsiniz. Peki tüm bunların sonrasında bir de online diyetin faydalarına bakmaya ne dersiniz?

Online Diyetin Faydaları

• Her şeyin öncesinde, diyetiniz online diyet ile size özel, ve bir uzman tarafından hazırlanır. Bu diyeti sıkılmadan uygularsınız; çünkü her günü ayrı planlanmıştır.

• Gün içerisinde ne yediğinizi, bir diyet günlüğü tutarak, sonrasında hatırlayabilirsiniz, ve bu da sizin, hızlı bir şekilde zayıflamanızı sağlar; çünkü kontrol altında tutulduğunuzu bilirsiniz.

• Biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi, siz diyet günlüğü tutarken, diyetisyeniniz de sizi takip eder; ve size vereceği bir yıldız, sizin motivasyonunuzun artmasını sağlar.

• Tükettiğiniz besinlerin listesini aktardığınızda, diyetisyeniniz, sizin için gerçek porsiyon kontrolü yapar, ki pek çoğumuz, diyet listesinde yer alan 1 porsiyon ile, bizim bildiğimiz 1 porsiyonu karıştırmıyor mu zaten?

• Online diyetin faydalarından en önemlisi de, diyetisyene gitmek için bir zaman ayırmanıza gerek olmamasıdır. Akşam evinizde, ayaklarınızı uzatmış dinlenirken, diyetisyeninizle görüşebilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.