Zayıflama Diyetleri

Dukan Diyeti Nedir? Dukan Diyetinde Ne Yenilir?

Bu yazımızda sizlere Dukan diyeti nedir, Dukan diyetinde ne yenilir; ve Dukan diyeti nasıl yapılır sorularının yanıtlarını vermeye çalışacağız. Dukan diyetinde ne yenilir sorusunun yanıtı aslında kısaca şu:

Dukan diyetinde ne yenilir? Dukan diyetinde protein, yani, et, balık, ve tavuk ağırlıklı, yani proteine yoğunlaşarak beslenilmektedir. Dukan diyetinde ne yenilir sorusunun da öncesinde Dukan diyeti nedir sorusunun yanıtını vermemiz gerekmektedir, o halde ona da bir bakalım:
Dukan diyeti nedir? Dukan diyeti, sınırsız et, balık, ve tavuğun yenildiği, spor yapmaya gerek duyulmadığı, Fransız uzman Pierre Dukan tarafından, Zayıflamayı Bilmiyorum isimli kitabında açıklanan bir diyet olarak tanımlanmaktadır, ve Dukan diyetinin amacı, nasıl zayıflanır diyenlerin strese girmesini önlemektir.
Dukan diyetinde asıl amaç, yağ hücrelerinin yok edilmesidir. Ve Dukan diyeti bunu şu şekilde gerçekleştirmektedir: Sürekli ve sınırsız protein alımının yanında, çok az alınan yağ, vücudun, gereksinim duyduğu yağı, içerisinde bulunan yağ depolarından kullanmasını olanaklı hale getirmektedir. Bu durum da Dukan diyeti ile yağ hücrelerinin yakımını kolaylaştırmakta, ve olanaklı hale getirmektedir.
Dukan diyetinde ne yenilir sorusunun yanıtı için, ilk on gün, et, balık, tavuk, yumurta, peynir… gibi, az yağlı gıdaların tüketilmesi önerilmektedir. Bu sayede, vücut, Dukan diyetine alıştırılmaktadır. Ve Pierre Dukana göre, Dukan diyeti ile 5 günde 3 kilo vermek, ya da 5 günde 7 kilo vermek olanaklı bir hal almaktadır.
Dukan diyeti nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında, ilk 10 günün alışma dönemi olduğunu da belirtmemiz gerekir. Bunun için, Dukan diyetinde, nefes sıkışıklığı, ya da benzer bir takım yan etkilerle karşılaşmak muhtemeldir. Bu yan etkilerin önlenmesi için Dukan diyeti nasıl yapılır sorusunun yanıtı, bol bol su içilerek verilmektedir.
Nasıl zayıflanır diyenler, Dukan diyeti ile ilgili olarak, Dukan diyetinde ne yenilir, ve Dukan diyeti nasıl yapılır sorularının yanıtlarını ilerleyen yazılarımızda da bulabileceksiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.