Zayıflama Diyetleri

Aç Kalmadan Yapılan Diyet İle Aç Kalmadan Zayıflamak Mümkün

Aç kalmadan zayıflamak sizce mümkün mü? Pek çok kişi, aç kalmadan nasıl zayıflanır ya da aç kalmadan nasıl kilo verebilirim sorularına yanıt bulamayacağına; aç kalmadan yapılan diyetlerin işe yaramayacağına körü körüne inanmış durumda. Peki gerçekten de öyle mi? Nasıl zayıflanır diyen biri mutlak surette aç mı kalmak zorunda? İlerleyen bölümlerde sizlere bu konular hakkında detaylı bilgiler aktararak;aç kalmadan da zayıflayabileceğinizi ispatlayacağız. Bu bilgiye sevindiniz değil mi? Peki o halde nasıl yapabileceğinizi gözden geçirmeye başlayalım…

Aç Kalmadan Nasıl Zayıflanır?

■ Aç kalmadan zayıflamak, aslında sizin diyet sürecinizde işinizi sağlamlaştırmanız anlamına geliyor. Sizi aç bırakan, uzun aralıklarla aldığınız öğünlerin içerisinde bulunduğu bir diyet programı ile bir sonraki öğünde daha fazla kalori almanız söz konusu. Ancak ara öğünler de tüketir ve bu öğünlerde kalorisi düşük ve sağlıklı besinler tüketirseniz, kolay bir şekilde zayıflayabilirsiniz.

Nasıl zayıflanır sorusunun yanıtları arasında daha az kalorili beslenmenin gerekliliğinin yer aldığını bilmeyen yok. Ancak şöyle bir durum var: düşük kalorili ara öğünler tüketerek, kendinizi daha yüksek kalorili ana öğünlerden kurtarmış olursunuz ve bu ana öğünler genellikle kalitesiz karbonhidratlar içerirler. Dolayısı ile aç kalmadan nasıl kilo verebilirim diyorsanız mutlaka ara öğünlerden destek alın.

■ Aç kalmadan zayıflamak için yaptığınız diyet içerisinde, gün içerisinde toplam kaç kalori olduğunu belirleyin. Ardından da bu kalori miktarını gün içerisine eşit aralıklarla yayarak alın. Gün sonunda alacağınız kalori miktarı değişmeyeceği için zayıflama sürecinizde bir sorun olmayacak, ancak yiyecekleri eşit aralıklarla dağıtacağınızdan dolayı da aç kalmadan zayıflamış olacaksınız. Dolayısı ile sık aralıklarla beslenin.

■ Aç kalmadan nasıl zayıflanır sorusunun diğer bir yanıtı ise egzersizlerinizin öncesinde ve sonrasında küçük şeyler atıştırmanızın gerekliliğidir. Böylece kan şekeriniz düşmeyeceği için gün içerisinde daha fazla kalori harcarsınız. Sadece bununla da kalmaz, daha uzun süre ve tempolu egzersiz yapmış da olursunuz. Ayrıca, her zaman söylediğimiz gibi, nasıl zayıflanır diyenlerin vücutlarındaki kas kütlesini arttırarak, yağ oranından kilo vermesi gerekmektedir. Aç karna yapacağınız egzersiz ise size kas kaybı yaşatır. Dolayısı ile aç kalmadan zayıflamak sizin için bu açıdan da yararlı olacaktır.

■ Aç kalmadan zayıflamak için diyet yapan ve bu anlamda sık aralıklarla düzenli beslenen vücudun metabolizması da daha hızlı ve düzenli çalışacaktır. Bu durumu sizlere şu şekilde özetleyebiliriz: Nasıl zayıflanır diyen pek çok insana göre, uzun süre bir şey yememek, az kalori almanın göstergesidir ve dolayısı ile daha fazla kilo verdirir. Ancak durum aslında tam olarak bu şekilde değildir. Şöyle ki: Uzun süreli açlık hisseden vücut, sonrasında yenilen yemekle birlikte, muhtemel bir sonraki uzun süreli açlık anı için yediklerini depolar. Yani kalori yakmaz. Bu da zayıflama sürecinde olumlu değil, olumsuz bir durumdur.

Ancak aç kalmadan zayıflamak ve sık aralıklarla beslenmek, vücudun düzenli beslenmesi dolayısı ile metabolizmanın düzenli çalışması ve dolayısı ile de daha fazla kalori yakması anlamına gelmektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken tek detay: kalorinin hangi besinlerden alındığıdır ve daha fazla kalori yakmak için nelerin yapılabileceği hesaplanmalıdır.

■ Aç kalmadan nasıl zayıflanır sorusunun son yanıtı ise acıkmamak adına hangi besinlerin alınması gerektiğini bilmektir. Acıktığınız zamanlarda yoğurt, sebze, meyve ve çerez tüketebilirsiniz. Ancak her ne kadar sağlıklı olsalar da bu besinlerin de kalorileri bulunduğunu kesinlikle unutmamalısınız. Dolayısı ile günlük hesapladığınız kalori miktarınıza bu atıştırmalıkları da mutlaka eklemeniz gerekiyor.

Unutmayın: aç kalmadan zayıflamak demek, çok kalori alarak zayıflamak anlamına gelmez. Sık beslenerek kilo kontrolünü sağlamak,metabolizmayı hızlandırarak daha fazla kalori yakmak anlamına gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.