Hızlı Zayıflama Diyetleri

1 Günde 2 Kilo Verdiren Diyet Açlık Diyeti

1 günde 2 kilo verdiren diyet olma özelliği gösteren açlık diyeti ile 1 günde 2 kilo nasıl verilir, nasıl zayıflanır sorularınızın yanıtlarını bulmuş olursunuz. Ancak hemen öncesinde şunu belirtelim: Bizler sizlere sürekli olarak, şok diyetlerin zararlılığından ve kalıcı olmadıklarından söz ediyoruz. Dolayısı ile 1günde 2 kilo verdiren diyet olan açlık diyeti de çok önerdiğimiz bir diyet olmayıp, üçüncü günün sonunda ise kesinlikle uygulaması bırakılmalıdır. Hala 1 günde 2 kilo nasıl verilir sorusunun yanıtları hakkında ısrarcıysanız, işte açlık diyeti hakkında bilgiler:

1 Günde 2 Kilo Verdiren Diyet Nasıl Yapılır?

1 günde 2 kilo verdiren diyet olarak bilinen açlık diyetinin kendine has bazı kuralları bulunmakta olup, dilerseniz size öncelikli olarak bu kurallardan söz edelim:

■ Açlık diyetinde kesinlikle katı gıda tüketimi gerçekleştirmemelisiniz.
■ Gün içerisinde en az 8 bardak su içmeniz zorunludur.
■ Şekersiz, sütsüz ve kremasız olmaları koşulu ile dilediğiniz kadar kahve ve çay içebilirsiniz.
■ Kalorisiz meşrubat tüketmenizin de herhangi bir sakıncası bulunmayıp, kalorisiz meşrubat bulamamanız halinde de maden suyu ya da soda yönünde tercih hakkınızı kullanabilirsiniz.

1 günde 2 kilo nasıl verilir sorusu, temelde yanlış sorulmuş bir sorudur. İşin aslına bakacak olursanız bir insanın 1 ayda en az 1.5, en fazla 5 kilo zayıflaması normaldir. Yani 1 günde 2 kilo verdiren diyet sağlık açısından, tıpkı diğer şok diyetlerde olduğu gibi, yararlı değildir. Metabolizmanız yavaşlayacağı; hatta duracağı için, verdiğiniz kiloları, 3 gün sonrasında geri almaya başlarsınız. Bu durum ise yapmış olduğunuz diyetin, sağlığınızı bozmasından başka bir işe yaramayacaktır.

1 günde 2 kilo verdiren diyet, size sürekli sıvı tüketimi yaptırdığı ve dolayısı ile idrar söktürücü etki gösterdiği için, vereceğiniz kilo açlık diyeti ile sadece sudan yana olur. Yani vücudunuzdaki fazla ödemlerden kurtulursunuz. Ancak yağlarınızı yakmanız söz konusu olmaz. Ve nasıl zayıflanır sorusunun temelinde yağ yakımı varsa doğru yolda ilerleniyor demektir. Dolayısı ile açlık diyetini uygulamanız, en azından bizim tarafımızdan önerilmemektedir.

1 günde 2 kilo verdiren diyet olan açlık diyetini uygulamak yerine, Bir Günde Nasıl Zayıflanır başlıklı yazımız içerisinde yer alan bir günde zayıflamanın yollarını uygulamanızı önerebiliriz. Böylece daha sağlıklı, sürekliliği olan, kalıcı kilo verme eylemini gerçekleştirmiş olursunuz.

11 Comments

 1. Comment

  ben de yapmak istiyorum.
  1.62 boyunda ve 50 kiloyum. ama gecenlerde sevgilim kilo aldigimi soyledi. “ben seni biraktigimda incecik cok guzel vucutlu bir kizdin” dedi ve sakayla karisik cok fazla dalga gecti. ben de goist bir insan oldugumdan, bu cok zoruma gidiyor.
  zayiflamaya karar verdim. aslinda kilolu degilim, sadece sikilasmam gerek. hirs yaptim. sadece sinirlendigim ve egoma ters dustugu icin.
  onu pisman ettirmek istiyorum.allah kahretsin ben cok guzel bir kizim 🙁 neden oyle dedi nefret ediyorum sevgilimde 🙁

 2. Kolay gelsin boy 1.84 kilo 90 zayiflamak istiyorum en kısa zamanda nasil zayig zayiflayabilirim

  1. Merhaba Recep bey.
   Öncelikle ideal kilonuz 79. Sitemiz içerisinde çok sayıda zayıflama yöntemi, ve diyet mevcut. Sizin için en kolayı hangisi ise onu tercih edebilirsiniz.

 3. ben lamia 29 yaşındayım 1.63 kiloyum eşim zayıflamamı istiyor acilen zayıflamalıyım

 4. ben 15 yaşındayım 1.63 kilom 56 aslında cok birşeyim yok ama belim kalın sadece dar şeyler yakışmıyor elbise nasıl zayıflarım ?

 5. Dogumdan sonra fazla kilolarimi atamadim. Kendimi cok cirkin hissediyorum. 164 boyunda 70 kilo ve 28 yasindayim. Yardim eder misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.