Zayıflama Yolları

Bir Günde Nasıl Zayıflanır?

Bir günde nasıl zayıflanır? Bu soru kelimenin tam anlamı ile çılgın bir soru. Nasıl zayıflanır dediğiniz noktada eğer bir günde nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarına kadar merak etmeye başladıysanız, mutlaka ertesi gün çok önemli bir görüşmeniz olması gerekiyor. Aksi halde bir günde zayıflamanın yollarını aramanız kelimenin tam anlamı ile çılgınlıktır. Fakat toplum olarak çılgınlık yapmayı sevdiğimiz de doğru. Örneğin Demi Moore ya da Madonna gibi ünlü isimleri örnek alıp, Kurt Adam diyeti nasıl yapılır diye sorabilirsiniz.

Pek çok ünlü tarafından yapılan ve ayın belirli günlerini kapsayan Kurt Adam diyeti, medya sayesinde insanlara aktarılmış ve hal böyle olunca da herkes bir günde 6 kilo verdiren diyeti internet üzerinden araştırır olmuştur. Biz de ilerleyen bölümlerde sizlere, bu araştırmalarınızı sonuçsuz bırakmamak adına Kurt Adam diyeti nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını aktaracağız; ancak vereceğimiz bilgiler bununla da sınırlı kalmayacak. Bir günde nasıl zayıflanır diyen herkes için bir günde zayıflamanın yollarından da söz edeceğiz. Bu noktada hamileyseniz, bebek emziriyor ya da ağır işlerde çalışıyorsanız, kesinlikle bu diyetleri uygulamamanız gerektiği önerisinde bulunalım ve şunu da ekleyelim: risk grubu içinde değilseniz dahi, doktorunuzla konuşmadan kesinlikle şok diyetler yapmayın.

Kurt Adam Diyeti Nasıl Yapılır?

Bir günde nasıl zayıflanır diyen herkes, 1 günde 6 kilo verdiren diyet olarak bilinen Kurt Adam diyetini duyunca, bu diyete yöneliyor. Ayın dolunay olduğu günlerde, medcezir olayının yaşanması ve suların çekilmesi mantığına dayandırılarak yapılan Kurt Adam diyeti ile vücuttaki suların da atıldığı ve dolayısı ile ağırlık kaybına neden olduğu düşünülüyor. Hatta sadece su ve meyve suyu tüketilerek tamamlandığı belirtilen Kurt Adam diyeti listesi 24 saat uygulandığında, sadece vücuttaki suların değil; aynı zamanda yağların da yakıldığına inanılıyor.

Madonna ve Demi Moore gibi ünlü isimler tarafından uygulanan ve 1 günde 3 kilo verdiren diyet olarak medyaya yansıtılan Kurt Adam diyetinin, biraz zorlama ile 6 kiloya kadar zayıflatma potansiyeline sahip olduğu düşünülüyor ve tüm yıl boyunca ayın dönemleri takip edilerek uygulanırsa, nasıl zayıflanır diyen hiç kimsenin kilo probleminin kalmayacağı düşünülüyor. Verilen bilgilere göre sağlık açısından da hiç bir problem yaratmıyor.

Bu noktada bilinçli internet kullanıcıları olarak her söylenene inanmamanız gerektiği ve biraz mantıkla, Kurt Adam diyetinin zararlı olup olmadığı hakkında fikir yürütebileceğinizi düşünüyoruz. Şöyle ki: tüm gün sadece 2.5 litre su içmek ve bunun ortalama 1 litresini bitki çayları kullanarak tamamlama şansına sahip olmak, geri kalan günlük besin ihtiyacını ise meyve sularından karşılamak ne kadar mantıklı? Muhtemelen o bir günlük süreç içerisinde zayıflayacak; hatta eriyip akacaksınız, öyle ki, hiç bir şey yapmaya haliniz kalmayacak ve belki de hasta olup, sonraki gün evinizden çıkamayacaksınız.

Metabolizmanızın durma noktasına da gelme ihtimali bulunan Kurt Adam diyetini uyguladıktan sonra muhtemelen hızlı bir şekilde kilo alacaksınız. Peki bunu ister misiniz? Nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarını arayan kim ister, öyle değil mi? O halde, bir günde nasıl zayıflanır diyorsanız daha makul şeylere yönelmenizi öneriyoruz. Bir günde zayıflamanın yollarını dikkatli bir şekilde uygulayarak, emin adımlarla, rahatlıkla amacınıza ulaşabilirsiniz. Peki nedir bir günde zayıflamanın yolları?

Bir Günde Zayıflamanın Yolları

Bir günde nasıl zayıflanır diyenler için bir günde zayıflamanın yollarından söz edeceğiz; ancak bu yöntemlerin hiç birinin şok uygulamalar olmadıklarını; her birinin sizin sağlığınız için önemli olduğunu belirtelim ve bilgilerimizin aktarımını bu aşama itibari ile gerçekleştirmeye başlayalım.

■ Bir günde zayıflamanın yollarından ilki, yemeklere salata ve yoğurt yiyerek başlamaktır. Biz Türkler genellikle çorba ile yemek sofrasına otururuz. Çorba da daha az yemek yemek adına mideye şişkinlik hissi yaratır; ama içerisinde yağ ya da krema veya tuz bulunduğu için salata ve yoğurda göre daha kalorilidir. Dolayısı ile yağsız salata ve ev yoğurdu ile başlayacağınız yemekte ana yemeğe daha az yer bırakmış ve dolayısı ile o öğün için daha az kalori almış olursunuz. Salatalarınızı da tuz ile tatlandırmak yerine baharat, sirke, limon, nar ekşisi gibi alternatiflerden faydalanın.

■ Bir günde nasıl zayıflanır diyen herkes, diyet uygulamalarında karbonhidratlardan uzak durmayı tercih eder. Ama karbonhidratlar vücudumuzun ve beynimizin en önemli besinleridir. Dolayısı ile kaliteli olanların yeterli miktarda tüketilmesi gerekir. Bu noktada börek, makarna, pilav, ekmek, patates… gibi karbonhidratları, yemeğe yardımcı besin olarak değil de yemek sonrasında, tüketebildiğiniz kadar tüketin. Ancak bu miktarın gereğinden fazla olmamasına dikkat edin, çünkü fazla miktarda karbonhidrat vücut tarafından yağ olarak depo edilir.

■ Bir günde zayıflamanın yollarından bir diğeri de yemeklerden önce ve yemekler sırasında su içmektir. Böylece açlık hissinizi bastıran su daha az yemenizi olanaklı hale getirir; çünkü midenin boş olan kısmını hacimsel olarak doldurur. Dolayısı ile su içerken elinizi korkak alıştırmayın. Gerekiyorsa suyu, meyve ya da limon dilimelri ile tatlandırın. Ama mutlaka bir günde nasıl zayıflanır diyorsanız su için.

■ Bir günde zayıflamanın yollarından bir diğeri de yemeğe çok aç oturmamanız gerektiği. Çok aç oturduğunuz bir sofrada çok zor doyar, dolayısı ile sofradan zor kalkar ve gereğinden fazla kalori alırsınız. Çok acıktığınız bir öğüne mutlaka süt, yoğurt, ayran, sütlü şekersiz kahve… gibi kaliteli bir protein ile başlayın. Ardından açlık hissinizin bastırıldığına şahit olacak ve daha çabuk doyacaksınız.

■ Yemeklerinize mutlaka limon ilave edin. Yemeklerin glisemik indeksini düşürerek kan şekeri dalgalanmalarının önüne geçen limon, sizin daha uzun süre tok kalmanızı olanaklı hale getirecektir.

■ Ara öğünlerinize ya da salatalarınıza 2 adet ceviz ilave edin. Böylece içeriğindeki iyi yağlar sayesinde midenin daha geç boşalmasını sağlayacak olan ceviz sizin daha uzun süre tok kalmanızı olanaklı hale getirecektir.

■ Yemeklerinize mutlaka acı kırmızı biber ilave edin. İçeriğinde Kapsaisin isimli bir madde bulunduran acı kırmızı biber, böylece metabolizmayı hızlandırıp yağ yakımını kolaylaştırarak, bir günde nasıl zayıflanır sorusunun yanıtları arasında kendine yer bulur.

■ Bir günde nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarından bir diğeri de bol bol yoğurt tüketmektir. Ev yapımı yoğurdun göbek çevresindeki yağları erittiği, daha uzun süre tok tuttuğu ve yağ yakımını hızlandırdığı pek çok kişi tarafından bilinmektedir.

1 Günde 2 Kilo Verdiren Diyet

Bir günde nasıl zayıflanır diyenler için şimdiye kadar hem kurt adam diyetinden; hem de bir günde zayıflamanın yollarından söz ettik. Dilerseniz şimdi de 1 günde 2 kilo verdiren diyeti anlatarak bilgilerimizi sonlandıralım. Ancak bu vereceğimiz diyetin bir liste değil, bir tariften ibaret olduğunu da hatırlatalım. İşte tarifimiz ve diğer bilgiler…

1günde 2 kilo verdiren diyeti uygulamak için edinmeniz gereken malzemeler şu şekilde:
* 2 yemek kaşığı yeşil çay
* 1.5 kilo yarım yağlı süt

Bir günde nasıl zayıflanır diyorsanız, sütü ocağa alıp önce iyice kaynatın. Ardından da sıcaklığının biraz gitmesi için bekleyin. Sonrasında yeşil çayı içerisine ilave edin ve tencerenin kapağını kapatarak sütlü çayınızın iyice demlenmesini bekleyin.

20. dakikanın sonrasında sütün içersinden yeşil çayı süzün ve sonrasında sütü bir şişe içerisine doldurun. Artık yapmanız gereken tek şey, sütlü yeşil çayı, bir günde nasıl zayıflanır dediğiniz an itibari ile iki saatte bir, bir bardak olarak içmekten ibaret. Bununla birlikte gün içerisinde 2.5 litre su içer ve başka hiç bir şey yemezseniz, 1 günde 2 kilo verdiren diyet uygulamasında başarıya ulaşmış olursunuz. Bu diyetin haftada en fazla iki kere yapılabildiğini de belirtmeden geçmeyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.