Zayıflatan Besinler

Elma Sirkesi Nasıl Zayıflatır?

elma sirkesi zayıflatırmıElma sirkesinin zayıflamaya olan etkileri son zamanlarda sıklıkla konuşulmakta, ve biz de sitemiz içerisinde sizlere bu konuda bilgiler aktarmaya çalışmaktayız. Bu yazımızda sizin için, elma sirkesi zayıflatır mı, elma sirkesi nasıl zayıflatır; ve elma sirkesi ile nasıl zayıflanır şeklindeki soruların yanıtları hakkında bilgiler aktarmaya çalışacağız. Gelin bilgilerimizi almak için hiç zaman kaybetmeyelim…

Elma Sirkesi Zayıflatır Mı?

Sitemizde yazmış olduğumuz yazıların pek çoğunda belirtmiş olduğumuz gibi, elma sirkesi de hiç bir yiyecek, ya da içecek gibi, tek başına zayıflatmaz. “Elma sirkesi kullanıyorum. Nasıl olsa zayıflarım. İstediğim her şeyi yiyebilir, spor da yapmayabilirim…” şeklindeki düşünceler kesinlikle yanlıştır. Elma sirkesinin zayıflamaya etkileri çoktur: Kan şekerini düşürür, geç acıkmayı sağlar, yağ yakımını hızlandırır… Ama, bunun yanında elma sirkesinin de iyi bir diyet; ve sağlıklı bir spor ile desteklenmesi gerekmektedir.

Elma Sirkesi İle Nasıl Zayıflanır?
Elma Sirkesi Nasıl Zayıflatır?

Zayıflamak için elma sirkesi kullanmayı düşünüyorsanız, elma şekerinin kan şekerini düşürme etkisinden yararlanarak, daha uzun süre tokluk hissedebilir, daha geç acıkabilir, dolayısı ile daha az yiyerek daha az kalori alabilirsiniz. Tüm bu etkilerin nedeni, elma sirkesinin kan şekerini düşürmesi ile birlikte, aynı zamanda da yiyeceklerin glisemik indeksini düşürmesinden kaynaklanmaktadır. Dolayısı ile, salatalarınıza, yemeklerinize bir miktar elma sirkesi ilave edebilirsiniz. Ya da, eğer mideniz ile alakalı bir sorununuz yoksa, yemek öncesi, ya da sonrasında elma sirkesi içebilirsiniz.

Kan şekerinin düşmesine katkıda bulunan elma sirkesi aynı zamanda, şeker krizlerinin de önüne geçmektedir. Bu nedenle, özellikle adet döneminde şeker krizi tutan kadınlar, zayıflamak istiyorlarsa; ve bu nedenle de şeker tüketmek istemiyorlarsa, elma sirkesinden yardım alabilirler. Ancak midenizde sorun yoksa tüketmeniz önerilen elma sirkesi bir yemek kaşığından fazla değildir. İsterseniz bunu bir bardak su içerisine karıştırarak da tüketebilirsiniz.

Yemeklerinize elma sirkesi ekleyemiyor, salatanıza elma sirkesi koyamıyorsanız, ve bu nedenlerden dolayı da elma sirkesini nasıl tüketeceğinizi merak ediyorsanız, bir lokma ekmeği, elma sirkesinin içerisine batırıp yemenin dahi, söylemiş olduğumuz etkileri sağlayacağını belirtebiliriz.

Geceleri yatmadan önce tüketeceğiniz iki yemek kaşığı elma sirkesi, açlık kan şekerinizin düşmesine yardımcı olacağı için tercih edilirken, bu yöntemlerden herhangi birini seçmeniz gerektiğini, aksi halde midenize zarar verebileceğinizi de belirtmeden geçmemeliyiz.

Sabahları ılık suya karıştırılan elma sirkesinin de aç karna içilmesi halinde, yağ yakıcı etkisinin söz konusu olduğunu, ve gün boyu kan şekerini düşürücü, dolayısı ile tokluk süresini uzatıcı etkisinin bulunduğunu belirtenler olduğunu da hatırlatmadan geçmemeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.