Zayıflatan Besinler

Yoğurt Kürü Nedir?

Yoğurt kürü nedir sorusunun yanıtları son dönemlerde nasıl zayıflanır diyen pek çok kişi tarafından merak edilerek araştırılmakta. Bu nedenle ilerleyen bölümlerde sizlere detaylı olarak yoğurt kürü nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan yoğurt kürü tarifini aktaracağız. Bununla birlikte, en gündemde olan konunun da limonlu yoğurt kürü olduğunu belirtelim ve pek çok kişi, limonlu yoğurt kürü yaparak 2 haftada 7 kilo verdiren diyet uyguladığını belirtmekte. Peki bu rakam gerçekten doğru mu? Sumaklı yoğurt kürü karın yağlarını eritir mi? Merak ettiğiniz tüm bu soruların yanıtlarını hemen paylaşalım isterseniz…

Yoğurt Kürü Zayıflatır Mı?

Biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi limonlu yoğurt kürü ile 2 haftada 7 kilo verdiren diyet uygulayanlar ya da sumaklı yoğurt kürü ile karın yağlarını erittiğini söyleyenler mevcut. Peki gerçekten yoğurt kürü zayıflatır mı? Hem de tek başına?

Nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarını ciddiye alarak araştıran herkes artık çok iyi biliyor ki, hiç bir besin tek başına, mucizevi bir şekilde, zayıflamaya katkı dağlamıyor. Ancak zayıflamaya yardımcı olan besinlerin bulunduğu da doğru; örneğin yoğurt, içeriğindeki Kalsiyum ile zayıflamaya katkı sağlarken, protein ile de sindirim sisteminin düzenli çalışmasını destekliyor ve yine zayıflamanın önünü açmak adına metabolizma hızını arttırıyor. Ancak sadece bu bilgileri baz alarak zayıflama diyetleri ve zayıflama egzersizlerini uygulamayıp, sonrasında da zayıflamadığı için yoğurt kürünü suçlayanların, aslında en büyük suçlunun kendileri olduklarını bilmeleri gerekiyor.

Nasıl zayıflanır diyen pek çok kişi, bu amaca yönelik olarak sağlıksız diyetler uygular ve bunun çoğundan da olumlu sonuç alamaz. Bununla birlikte, söz konusu diyetlerin içeriğinde genellikle sağlıksız besinler de yer almaktadır. Ancak yoğurt kürü için böyle bir durum söz konusu değildir. Hem ana; hem de ara öğün olarak kullanılan yoğurt, besin içeriği bakımından çok güçlü ve oldukça da sağlıklıdır.

Yoğurt, sadece yoğurt kürü zayıflatır mı sorusuna olumlu yanıt vermekle kalmaz; bunun yanında çok farklı yararları da bulunmaktadır. Doğurt kürü nedir sorusuna yanıt arayanlar için, bu kürün uygulanması halinde elde edilecek, zayıflama harici diğer yararlardan da söz edelim dilerseniz:

■ Yoğurdun protein içeriği yüksektir. Dolayısı ile sindirimi hızlandırma etkisi gösterir.
■ Yüksek Kalsiyum içeriğine sahip olan yoğurdun yağ yakıcı etkisi vardır.
■ Kan şekerini dengeleyerek daha uzun süreli tokluk hissi sağlar ve dolayısı ile daha az kalori alımını olanaklı hale getirir.
■ Kalsiyum içeriği dolayısı ile kas ve kemiklerin daha güçlü olmasını sağlar.
■ Bağışıklık sistemini güçlendirir
■ Glisemi problemlerini çözerek zayıflama diyetlerini destekler.

İşte tüm bu nedenler ve çok daha fazlası için günde en az 2 sefer yoğurt tüketmek,yani yoğurt kürü yapmak gerekir. Peki yoğurt kürü nasıl yapılır? İşte yoğurt kürü tarifimiz…

Yoğurt Kürü Nasıl Yapılır?

■ Vereceğimiz ilk yoğurt kürü tarifini, yoğurdun içerisine ekleyeceğiniz pul biber ile hazırlamanız gerekiyor. İçeriğinde Capsaisin isimli, vücudu ısıtma etkisi gösteren bir madde bulunduran pul biber yoğurt ile karıştığında, vücudu ısıtmak için yağ yakmak durumunda kalacak ve böylece karın yağlarını eritme olanağını sunacaktır. Ancak yoğurt kürü ile karın yağlarını eritmek istiyorsanız, gün içerisinde aldığınız kalori miktarının yaktığınız kalori miktarından az olması gerektiğini de belirtmeden geçmemeliyiz.

■ Yoğurt kürü nasıl yapılır sorusunun yanıtlarından bir diğeri de limonlu yoğurt kürü tarifimizdir. Her ne kadar limonlu yoğurt kürü tükettiğinde 2 haftada 7 kilo verdiren diyet uyguladığını belirten kişiler bulunsa da, limonlu yoğurt kürü nasıl zayıflanır sorusundan çok lezzet açısından tercih edilmektedir. İçeriğinde bulunan C vitamini ile bağışıklık sistemini güçlendiren ve Demirin emilimini hızlandıran limonlu yoğurt kürü oldukça lezzetlidir. Fakat herhangi bir mide ve sindirim sistemi probleminiz varsa, ne limonlu; ne de pul biberli yoğurt kürünü tüketmemenizi öneriyoruz.

■ Zerdeçallı yoğurt kürü de yoğurt kürü nasıl yapılır sorusunun farklı bir yanıtıdır. Tek başına tüketilmesi halinde kana karışma olasılığı, yardımcı besinlerle tüketilmesi halinde kana karışma olasılığına göre çok daha düşüktür. Dolayısı ile zerdeçalın yoğurtla; ya da yağ ve karabiber ile birlikte tüketilmesi gerekir. Zerdeçallı yoğurt kürünün tüketilmesi halinde vücuttaki iltihapların atılımı kolaylaşırken, spor yapmak da daha kolay hale gelecektir. Performans artışını da beraberinde getiren zerdeçallı yoğurt kürü ile nasıl zayıflanır sorunuzun yanıtlarına da ulaşabilirsiniz.

■ Yoğurt kürü nedir başlıklı konumuz içerisinde vereceğimiz son yoğurt kürü tarifi de sumaklı yoğurt kürüdür. Bu yoğurt kürü tarifini uygulamak için her gün 16:00 – 17:00 saatleri arasında bir kase tam yağlı yoğurdun içerisine bir çorba kaşığı sumak karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı tüketmenizin sonrasında ise yudum yudum su için. Kısa zaman içerisinde nasıl zayıflanır sorunuzun yanıtlarını almış olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.