Zayıflama Hakkında Herşey

Daha Az Yemek İçin Bilinmesi Gerekenler

daha az yemek içinBu yazımızda sizlere, kilo kontrolü nasıl sağlanır sorusunun yanıtları arasında yer alan, daha az yemek için, ve daha çabuk doymak için bilmeniz gerekenlerden siz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de kilo kontrolü nasıl sağlanır diyorsanız; ya da daha az yemek için, veya daha çabuk doymak için yapmanız gerekenleri öğrenmek istiyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

Daha az yemek için, ya da daha çabuk doymak için bilmeniz gereken ilk detay, karnınız aç iken oturduğunuz sofrada başladığınız yemek anının ilk dakikası ile, doyma hissinin size beyniniz tarafından ulaştırıldığı yol arasında yirmi dakikalık zaman farkı bulunmaktadır. Daha çabuk doymak için bilmeniz gereken ilk detayın bu olduğunu; zamanı kısaltamayacağınızı, ama yediklerinizi azaltabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. Kilo kontrolü nasıl sağlanır diyenlerin ilk olarak, yemek yerken bu yirmi dakikalık zamanı kullanacaklarını bilmeleri gerekmektedir. Bu zaman zarfında konuşmadan yiyeceğiniz yemek, yemeğinizi nasıl yediğinizi aklınızdan çıkartmamanızı olanaklı hale getirecektir. Böylelikle, tüm dikkatinizi yediğiniz yemeğe vererek daha az yiyebilir, ve yirmi dakika içerisinde daha az yemek için, yediklerinizi daha uzun süre ağzınızda tutabilir, daha çok çiğneyebilirsiniz…
Kilo kontrolü nasıl sağlanır diyen kişilerin, yemeğe başlamadan önce, yiyecekleri her şeyi tabaklarına almaları gerekmektedir. Sonrasında ise, daha az yemek için, yirmi dakikalık zaman dilimine, belirlenen yiyecekler sığdırılır, dediğimiz gibi bu da daha az yemek için; ve daha çabuk doymak için, yenilenlerin daha çok çiğnenmesi ile olanaklı hale getirilmektedir.
Kilo kontrolü nasıl sağlanır sorusunun yanıtları arasında, kalan yemekleri de yeme psikolojisinden kesinlikle kurtulmanız gerektiğini bilmeniz çok önemlidir. Bu detayı kesinlikle aklınızdan çıkartmamanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.