Pratik Zayıflama Önerilerimize Kulak Verin

fit olmanın sırlarıBu yazımızda sizlere, pratik zayıflama bilgileri, pratik zayıflama önerileri, ve pratik zayıflama formüllerinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de pratik zayıflama bilgileri, pratik zayıflama önerileri, ve pratik zayıflama önerilerini öprenmek isterseniz, zaman kaybetmeden sizlere bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:


Pratik zayıflama bilgileri arasında ilk olarak düzenli koşudan söz etmek gerekiyor, fakat olay sadece koşu ile bitmiyor. Düzenli spor yapmak, sizin, gün içerisinde daha fazla kalori harcamanızı olanaklı hale getiriyor. Bu da daha çok yağ yakmanızı sağlıyor. Bu anlamda yapmanız gereken, güne erken başlamak, ve gün içerisinde hareket halinde, olabildiğinizce fazla bulunmak.
Pratik zayıflama önerileri arasında, dambıllarla çalışma da yer alıyor. Çalışmalarınız bu anlamda, önce yavaş başlamalı, sonrasında hızlanmalı. Ardından yeniden yavaşlamalı; ve yine hızlanmalı… Ağırlık taşımak, ve ağırlıklarla çalışmak da pratik zayıflama formülleri arasında yer alıyor. Aynı zamanda dinlediğiniz müzikler de hareketli olmalı. Böylelikle, sizin da hareket etmeniz daha kolay olacak, en azından müziğin ritmine uyum sağlamanız gerekecektir.
Aerobik de yapabilmeniz önemli. Ağırlık çalışmalarınızın yanında kardiyo egzersizlere de ayrıca önem vermeli, uzun yürüyüşler gerçekleştirmelisiniz. Ağırlık taşıması gerçekleştiriyorsanız, kısa zaman aralıkları ile ağırlıkları arttırmaya çalışmalısınız. Futbol da oynayabilirsiniz. Wii boksu da sizin için iyi bir alternatif olabilirken, tüm bunların yanında, aroma terapi uygulayarak rahatlamayı da ihmal etmeyin.
Pratik zayıflama bilgileri sadece hareketlerle de sınırlı değil elbette. Formda kalmanız gerekiyor. Gün içerisinde her zaman aldığınızdan daha fazla kalori almak, yeşil çay tüketerek şekersiz kahve içmek oldukça önemli etkenler arasında yer alıyor. Az yağlı omletler tüketmek, hatta omleti yanmaz yapışmaz tavalarda, mümkün olduğunca yağsız pişirmek, sizin protein almanızı daha kolay hale getirecektir.
Gün içerisinde aldığınız kalori miktarı 1200 kaloriyi aşmalı, ancak siz her gün bu kalori miktarını biraz biraz azaltmalısınız. Tüketeceğiniz şeyler arasında badem, tam tahıl ürünleri, kiraz, greyfurt, yoğurt gibi, kalorisi az, zayıflamaya yardımcı şeyler yer almalı. Alkol kullanımı gerçekleştirilmemeli, bu durum metabolizmanın yavaşlamasına neden olmaktadır. Sabah kahvaltısı ise, glisemik indeksi düşük şeylerle gerçekleştirilmeli. Böylelikle gün içerisinde daha az açlık hissedilecektir.
Gün içerisinde bol bol yeşillik yenmeli, yağ olarak ise zeytinyağı tüketilmeli. Yemek yedikten sonra sofradan kalkmak için, mutlaka tıka basa doyulması gerektiği düşünülmemeli. Meyve suyu tüketmek yerine meyve yemek tercih edilmeli, ve C vitamini ile D vitamini bakımından zengin beslenilmeli. En az 8.5 saat uyunmalı, yemeklerin içerisinde balık yağı da tüketilmeli. Akşam yemeği olabildiğince az yenilerek, gün içerisinde daha az televizyon seyredilmeli…

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası