Zayıflama Hakkında Herşey

Siz De Zayıflamam Durdu Diyenlerden Misiniz?

salatalık suyu ile zayıflamaZayıflamak için kendinize bir diyet seçer, ve onu uygulamaya başlarsınız. Başlangıçta bu diyetin tam da size göre olduğunu düşünürsünüz; çünkü sizi hızlı bir şekilde zayıflatmaktadır. Sonra biraz yavaş da olsa zayıflamaya devam edersiniz… Sonra? Artık tam bir kaç kilo fazlanız kalmıştır, ama zayıflamam durdu şeklinde yakınmalarınız gündeme gelmeye başlar… Ama çok da az kalmıştır. Zayıflamam durdu ne yapmalıyım, ya da zayıflamam durdu ne yapabilirim diyenler, acaba kalan son bir kaç kiloyu nasıl verebilirler?

Zayıflamam Durdu Ne Yapmalıyım? Zayıflamam Durdu Ne Yapabilirim?

İlk önce size şunu belirtelim ki, zayıflamanızın durmasındaki neden, sizin; yapmış olduğunuz diyete alışmış olmanız; ve vücudun artık bir yeniliğe gereksinim duyması… Bu noktada diyetinize, şu önerileri dikkate alarak devam etmeniz gerekmektedir:

Öncelikle, yemeklerinizin içerisine tuz eklememelisiniz. Çünkü tuz vücutta su tutar; ve şişkinliğe neden olur. Bu durum da size kilo vermediğiniz hissini yaratır. İşte tüm bu sebeplerden dolayı tuzu hayatınızdan çıkartın. Göreceksiniz ki vücudunuz ödem tutmadığından dolayı şişkinlik hissiniz ortadan kalkacak, kilo vereceksiniz.

Bu süreçte karbonhidrat tüketiminden de uzak durmanız gerekmektedir. Sağlığımız için gerekli olan karbonhidratlar sağlıklı karbonhidratlardır. Siz, beyaz ekmek, beyaz un ile hazırlanmış pasta, donmuş gıdalar… gibi yiyecekler ile karbonhidrat alımı gerçekleştirirseniz, bu durum sizin, özellikle bel bölgenizin kalınlaşmasına neden olacaktır. Tam tahıllı yiyecekler ile karbonhidrat alımı gerçekleştirin, bunun dışındakilerin tüketiminden ise bu süreçte uzak durun.

Akşam yemeğini yedikten sonraki atıştırmalıklardan uzak durun. Özellikle, yatmadan iki saat önce herhangi bir şey tüketmemeye çalışın. Eğer çok acıktığınızı düşünürseniz, az yağlı süt ürünlerini, ya da meyveleri, veya bitki çaylarını tüketmeyi tercih edin.

Gün içerisinde yeteri kadar su içtiğinizden de emin olun. Özellikle sekiz bardak suyu kesinlikle tüketmeniz gerekmektedir. Aksi halde, gereksinim duyduğu suyu alamadığını düşünen vücudunuz, su depolamaya, yani ödem oluşturmaya başlar ki bu da şişkinliğe sebebiyet verir. Bundan dolayı sudan kaçmayın…

Gün içerisinde yapmanız gereken bir diğer şey de egzersizdir. Yürüyüşü dahi bu egzersizlerden sayabilirsiniz. Hareket etmenin, sizin için kalori yakmak anlamına geldiğini kesinlikle unutmamalısınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.