Zayıflama Diyetleri

Bir Haftada Nasıl Zayıflanır?

Bir haftada nasıl zayıflanır, özellikle yakın zamanda özel bir organizasyona katılacak olan kişiler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Kadın ve erkek fark etmeksizin, 1 haftada 5 kilo nasıl verilir diyen tüm okuyucularımız için ilerleyen bölümlerde 1 haftada 5 kilo verdiren diyetin paylaşımını yapacağız. Dikkat edilmesi gereken bazı kuralları göz önünde bulundurmanız halinde, bir haftada nasıl zayıflanır sorusunun yanıtına ulaşır ve haftanın; dolayısı ile diyetinizin sonunda 5 kilo vermiş olursunuz. Ancak nasıl zayıflanır diyen tüm okurlarımız için de her zaman yaptığımız uyarıyı tekrarlayalım: Zayıflamak, hızlı değil, yavaş olduğu zaman kalıcıdır. Bu süreçte ideal olan, 1 haftada 1.5 kilo verdiren diyetlere yönelmektir. Ancak zamanınız dar ve vermeniz gereken kilo miktarı fazla ise işte bir haftada nasıl zayıflanır sorunuzun yanıtı:

1 Haftada 5 kilo Nasıl Verilir?

1 haftada 5 kilo verdiren diyet listesini uygulamak için her şeyin öncesinde, bir haftada nasıl zayıflanır da demeden önce, bu kiloları neden bu kadar kısa sürede vermeniz gerektiğini düşünün.  Çünkü verdiğiniz kiloları, diyetinizi uygulamayı bıraktığınız an itibari ile fazlası ile geri alabilirsiniz. Şok diyetlerin özellikleri genel olarak bu şekildedir. 1 haftada5 kilo verdiren diyet listesi yerine 1 haftada 1.5 kilo verdiren diyet listesini uygulamayı tercih etmiş olsanız ise bu gibi bir sorunla karşılaşma ihtimaliniz kalmayacak.

Bir haftada nasıl zayıflanır ya da 1haftada 5 kilo nasıl verilir dediğiniz noktada, ya mevsim yaz olmalı, ya yaklaşan bir düğün ya da nişan organizasyonunuz bulunmalı ki Corona virüs günlerinde bu gibi organizasyonların düzenlenmesi zaten yasak. Dolayısı ile diyet listesini uygulamanız gereken doğru zamanı bulmalısınız. Aksi halde evde çok zaman geçirdiğimiz ve bolca kilo aldığımız bugünlerde nasıl zayıflanır demenin pek bir anlamı yok. Dikkat ederseniz zaten kilo almazsınız.

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet Nasıl Yapılır?

Bir haftada nasıl zayıflanır sorunuza yanıt olarak sizlere, bu süreçte 5 kilo vermenize yardımcı olacak olan 1 haftada 5 kilo verdiren diyeti aktaracağız. Ancak bu diyet listesinin aktarımı öncesinde şunu belirtelim; sadece 1 haftada 5 kilo verdiren diyet listesini uygulamakla kalmamalı; aynı zamanda bazı detaylara dikkat ederek metabolizmanızı hızlandırmalı, daha fazla kalori ve yağ yakmalısınız. İlk olarak bu detayları gözden geçirelim dilerseniz:

■ Nasıl zayıflanır diyen herkes bilir ki,diyet yaparken, gün içerisinde en az 8 – 10 bardak arası su içmek gerekir. Bunu ise bir anda değil, belirli aralıklarla yapmalısınız. Böylece idrar söktürücü etkisi devreye girecek olan su ile vücudunuzdaki fazla ödemlerden kurtulur, metabolizmanızı hızlandırır ve kilo verme sürecinizi kolaylaştırmış olursunuz.

■ Bir haftada nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarından bir diğeri de, her sabah, uyanır uyanmaz bir bardak ılık su hazırlamak ve içerisine en az 3 damla limon suyu sıkarak bu limonlu su karışımını içmektir. Böylece bağırsaklarınız daha hızlı çalışacak; metabolizmanız hızlanacaktır. Her sabah içeceğiniz limonlu su ile vücudunuzun daha kolay yağ yakmasını da sağlamış olursunuz.

■ 1 haftada 5 kilo verdiren diyet nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan bir diğer şey de, diyetinize mutlaka hareket katmanızın gerekliliğidir. Eğer çok hareketli biri değilseniz, bir haftada nasıl zayıflanır dediğiniz süreç içerisinde mutlaka günde 1 saat yürüyüş yapmalısınız. Yapacağınız yürüyüş ile de yakacağınız kalori miktarını arttırmış ve dolayısı ile zayıflama sürecinize katkıda bulunmuş olursunuz.

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi

1 haftada 5 kilo verdiren diyet listesini uygularken, hem vereceğimiz listeye harfiyen bağlı kalmalı; hem de biraz önce verdiğimiz önerileri dikkate almalısınız. Böylece bir haftada nasıl zayıflanır şeklindeki hedefinize kilitlenmiş olan amacınıza daha kolay ulaşırsınız. O halde hemen 1 haftada 5 kilo verdiren diyet listesinin paylaşımını yapalım.

Kahvaltı:

* 2 dilim kepek ya da çavdar ekmeği
* 1 tane yumurta ya da bir dilim peynir
* 4 tane zeytin
* Bolca yeşillik
* Yeşil çay ya da şekersiz çay

Kuşluk Vakti:

* 1 çay bardağı süt ya da yoğurt… Tercihiniz süt olacaksa, içerisine biraz kahve de ilave edebilir ve kahvenin içeriğindeki kafein ile metabolizmanızı hızlandırmasına destek olabilirsiniz.

Öğle Yemeği:

* 1 dilim kepek ya da çavdar ekmeği
* 1 porsiyon ızgara et ya da 1 tane yumurta… Tercihiniz yumurta yönünde olacaksa sabah yumurta yememiş olmalısınız. Ya da ızgara et tercihinde kırmızı et, balık ya da tavuk etini tercih edebilirsiniz.
* 1 bardak tuzsuz ayran
* Bolca yağsız salata

İkindi:

* 2 kaşık yulafı 1 bardak yoğurt ile karıştırarak yiyebilirsiniz
* 1 tane mevsim meyvesi… Meyveyi ikindi öğününde tüketmek istemiyorsanız, öğle yemeğinde de doymamış olmanız halinde tüketebilirsiniz.

Akşam Yemeği:

* 5 kaşık zeytinyağlı sebze ya da kuru baklagil yemeği
* 1 kase kremasız çorba
* 1 tane mevsim meyvesi
* 1 kase yoğurt

Bir haftada nasıl zayıflanır dediğiniz noktada uygulayabileceğiniz 1 haftada 5 kilo verdiren diyet listesinin sonrasında da beslenmenize ve yaşam düzeninize dikkat etmeniz gerektiğini belirtmeden geçmemeliyiz. Aksi halde verdiğiniz tüm kiloları geri almak durumunda kalabilirsiniz. Ve eminiz bunu istemezsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.