Zayıflama Yolları

Emzirmek Kaç Kalori Yaktırır?

emzirmek zayıflatırmıBu yazımızda sizlere, emzirmek zayıflatırmı, emzirmek kilo verdirir mi, ve emzirmek kaç kalori yaktırır şeklindeki soruların yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de emzirmek kilo verdirir mi, ya da emzirmek zayıflatırmı diyor; ve emzirmek kaç kalori yaktırır sorusunun yanıtlarını merak ediyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım:

Emzirmek kaç kalori yaktırır? Bebeğinize ilk altı ay, su dahi vermeden, onu sadece anne sütü ile doyurmak, ve gerekli vitamin ile mineral ihtiyaçlarını sağlamak, anne için büyük bir sorumluluktur. Bu nedenle, bebeğinin sık sık karnını doyurmaya çalışan anne, emzirmek sırasında, gün içerisinde ortalama 350 kalori harcamaktadır.
Emzirmek zayıflatırmı, emzirmek kilo verdirir mi? Biraz önce belirtmiş olduğumuz gibi, gün içerisinde harcanan kalori miktarı oldukça yüksektir. Bu sebeple anne kilo vermekte zorlanmaz. Ancak, yine biraz önce belirtmiş olduğumuz gibi, ilk altı ay boyunca bebeğin tüm gereksinimini karşılaması gerektiği için, bebekte ek besine geçmeden, annenin, zayıflamak adına diyet yapması büyük bir yanlış olacaktır. Doğum sonrasında diyeti, hamileliği sırasında kaybettiği kalsiyum, demir gibi mineral, ve vitaminleri kazanmak için yapmasıo gereken anne, bunun için bir diyetisyene başvurabilir. Annenin diyet yapmaması demek, anne sütünü arttırmak adına da önem taşımakla birlikte, bunun da, hamur işi, şeker, ve yağı çok fazla tüketebileceği anlamını taşımadığını belirtmemiz gerekmektedir. Tüm bu nedenler dolayısı ile anne, doğum sonrasındaki beslenme düzenine, bir diyetisyen ile birlikte karar vermelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.