Zayıflama Yolları

Hızlı Zayıflamak İçin Ne Yapmalıyım?

hızlı zayıflamak için ne yapmalıyımHızlı zayıflamak için ne yapmalıyım diyen pek çok okurumuz için bu yazımız içerisinde, hızlı zayıflamak için püf noktalar vererek, hızlı zayıflamak için yapılması gerekenlerden söz edeceğiz. Özellikle ergenlik dönemindeki gençlerin, haftada 1.1 kilodan fazla vermelerini tavsiye etmeyen uzmanlar, bu yaş grubunun dışında bulunan kişilerin de hızlı zayıflamadaki amaçlarının, kas, ve su kaybı değil, yağ kaybı olması gerektiğini belirtmekteler. Peki hızlı zayıflamak için ne yapmalıyım diyen bir kişinin uyması gereken kurallar çok mu zordur? Aslında hayır… İşte hızlı zayıflamak için yapılması gerekenler…

Hızlı Zayıflamak İçin Ne Yapmalıyım?

• Hızlı zayıflamak için yapılması gerekenlerden ilki, akşam yemeğini erken saatlerde yemenizin gerekliliğidir. Hafif olması gereken akşam yemekleri, aynı zamanda da sonrasında herhangi bir şey atıştırmamayı gerektirir. Bu noktadaki amaç, tok karna yatmamak, ve yenilenlerin yağ şeklinde depolanmasını önlemektir.

• Hızlı zayıflamak için püf noktalardan bir diğeri de, yemeklerin sonrasında yenilmemesi gereken tatlılardır. Sadece tatlı değil, içeriğinde şeker olan meyvelerden de uzak durmak gerekir. Meyvelerin metabolizmayı çalıştırdığı söylenir, ama bunun yanında, içeriklerinde bulunan şeker dolayısı ile kalorilerinin artabileceği unutulmamalıdır.

• Hızlı zayıflamak için alkol kullanımından da kaçınmalısınız. Kullanacağınız alkollü, gazlı her soğuk içeceğin göbek bölgesinde yağ oluşumuna neden olacağını; çünkü alkolün yağ emilimini arttırdığını unutmamalısınız.

• Uygulayabileceğiniz bir diğer şey de, içmeniz gereken yeşil çay, ve ılık sudur. Bu sayede metabolizmanız hızlanır; ve yağlarınızın yakılması kolaylaşır. Bunu, öğün aralarında uygulamanız önerilmektedir.

• Sabahları erken kalkar, 15 dakika dans eder, ya da yürüyüş yaparak vücut ısınızı yükseltirseniz de yağ yakımını olanaklı hale getirirsiniz. Çünkü yağların yakımı, yükselen vücut ısısı ile doğru orantılıdır.

• Gün içerisinde beslenmenizi altı eşit parçaya bölerek gerçekleştirmelisiniz. Bu öğünlerde de, vücudunuzun gün içerisinde gereksinim duyduğu besinleri tüketmelisiniz. İçeriğinde yağ ve şeker bulunan, gözünüze küçük görünen besinlerden kaçınmalısınız.

• Gün içerisinde daha az ekmek tüketin. Bunun yanında, öğünlerde tüketmiş olduğunuz besinlerin porsiyonlarını küçültmeyi de ihmal etmeyin. Bu şekilde daha az yersiniz. Dolayısı ile daha az da kalori almış olursunuz…

• Gün içerisinde yeteri kadar su içtiğinizden emin olun. Vücudunuzdaki fazlalıkların idrar yolu ile atılabilmesi için mutlaka su tüketmeniz gerektiğini aklınızdan çıkartmayın, ve bunun için günde en az 2 – 2.5 litre su tüketin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.