Zayıflama Yolları

İştahı Kesmek İçin İştahı Azaltmanın Yolları

iştahı azaltmanın yollarıBu yazımızda sizlere, iştahı azaltmanın yollarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. İştahı kesmek için iştahı kesen yiyecekleri yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirtelim; ve hemen sonrasında, hiç zaman kaybetmeden, iştahı azaltmanın yolları ile ilgili bilgilerin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım. Bakalım iştahı kesmek için yapılması gerekenler; ve iştahı kesen yiyecekler neler?

İştahı azaltmanın yolları arasında yer alan ilk detay, çok yemek yediğiniz için moralinizi bozmamak, ve sırf bu nedenle kendinizi kötü hissetmemek. Bunun için sadece, çok fazla yemek yiyerek kalori aldığınızı düşündüğünüz zamanlarda daha fazla egzersiz yapmayı tercih edebilirsiniz.
İştahı kesmek için, iştahınızın neden açık olduğunu da bilmeniz gerekmektedir. Bunun nedeni belki de sizin o gün çok duygusal olmanızdır. Eğer neden buysa; ya da sinirlendiğiniz için yemek yemeyi istiyorsanız, o noktada bir durmanız gerekiyor demektir. Bu gibi durumlarda insanların kurtuluşu olan yemek yemek yerine, kendinize farklı bir alışkanlık edinebilirsiniz… Mesela, kış geldi, kendinize güzel güzel kazaklar örebilir; ya da bebeğinizi ısıtacak hırkalar yapabilirsiniz. Göreceksiniz ki işe yarayacak; inanın tüm sinirinizi, stresinizi, ve günün yorgunluğunu bu şekilde atabileceksiniz.
Uyumak da iştahı azaltmanın yolları arasında yer alan bir diğer detay olarak karşınıza çıkmaktadır. Gün içerisinde, iştahı kesmek için en az sekiz saat uyumanız gerektiğini unutmamalısınız. Az uyuduğunuz zaman kendinizi daha aç hissedeceğinizi, ve bunun aslında iştah ile tam olarak alakasının bulunmadığını da unutmamanız gerekmektedir.
İştahı kesen yiyeceklerin arayışı içerisindeyken, mucizevi etkisi bulunan suyu neden tercih etmiyorsunuz? Su sizin hem midenizi şişirerek kendinizi tok hissetmenizi sağlayacaktır; hem de aynı zamanda boşaltım sistemini çalıştırarak metabolizmanın hızlanmasını olanaklı hale getirecektir. Bu nedenle kendinizi aç hissettiğinizde hemen suya sarılabilirsiniz.
İştahı kesen yiyecekler arasında ise, bol lifli, ve düşük kalorili besinlerden faydalanmanız önerilmektedir. Örneğin sebzeleri salata içerisinde çiğ olarak kullanabilir, haşlanmış sebze tüketimini de rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz… Kabak, marul, patlıcan… gibi besinler bu anlamda işinize oldukça yarayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.