Zayıflama Yolları

Kalıcı Zayıflamak İçin Yapılması Gerekenler

zayıflamak için yapılması gerekenlerBu yazımızda sizlere, zayıflamak için neler yapmalıyız sorusunun yanıtlarından söz ederek, zayıflamak için yapılması gerekenleri anlatmaya çalışacağız. Eğer siz de, kalıcı zayıflamadan faydalanmak, ve bu anlamda payınıza düşeni almak istiyorsanız, hiç zaman kaybetmeden, zayıflamak için neler yapmalıyız sorusunun yanıtları arasında yer alan, zayıflamak için yapılması gerekenleri sizlere aktarmaya başlayalım…

Şekerden Ve Nişastadan Uzak Durun

Atmanız gereken ilk adım budur. Hayatınızdan, özellikle rafine edilmiş şekeri, ve nişastayı çıkartmak… Bu iki besin, vücudun insülin hormonu salgılamasına neden olmaktadır. İnsülin hormonu da, vücutta yağ depolanmasına neden olmaktadır. Eğer siz, şekerden, ve nişastadan uzak durursanız, insülin hormonu seviyesi düşer, ve bu düşüş de, vücudun, depo edilmiş olan yağları kullanmasını olanaklı hale getirir. Böylelikle kalıcı zayıflama, hızlı bir şekilde gerçekleşmeye başlar…

Dengeli Beslenin

Gün içerisinde tükettiğiniz öğünlerde, kaliteli proteinler, az miktarda karbonhidrat, ve sağlıklı yağların yer almasını sağlayın. Gün içerisinde en çok 100 gram karbonhidrat tüketin, bunu da öğünlere dağıtın. Ispanak, brokoli, brüksel lahanası, lahana… gibi pek çok sebzenin içeriğinde karbonhidrat bulunmaktadır. Dengeli bir şekilde bunları tüketebilir, yemeklerini yiyebilirsiniz. Yağ tüketimin de, fazla olmamak kaydı ile, zeytinyağı, tereyağı, ketentohumu yağı, hindistan cevizi yağı… gibi sağlıklı yağlarla gerçekleştirilmesi gerektiğini unutmayın. Rafine edilmiş yağlardan uzak durun.

Öğün Atlamayın

Ne kadar az yerseniz o kadar çok zayıflayacağınız yanlışından kesinlikle kurtulun. Sizin az yemeniz demek, zayıflamak için kesinlikle olması gereken hızlı metabolizmanın yavaşlamasına neden olmaktadır. Böylelikle daha az kalori yakarsınız. Ayrıca, acıktığınız için bir sonraki öğünde daha fazla yemek yersiniz. Ve vücudunuz kendisine açlık alarmı vererek, yediklerinizi depolamaya başlar. Bu nedenle, güne kahvaltıyla başlayın. Özellikle üç ana, üç de ara öğün tüketmeye, öğünlerde, kalorisi düşük, besleyici yiyecekler yemeye dikkat edin.

Lifli Gıdalar Tüketin

İçerisinde lif bulunan gıdaları bol miktarda tüketirseniz, hem daha uzun süre kendinizi tok hissedersiniz, hem de, sindirim sistemini düzenleyen lif sayesinde kabızlık probleminden kendinizi korursunuz. Malum zayıflamaya engel olan önemli nedenler arasında kabızlık da yer almaktadır. Çok sık acıkmak da diyet yapmayı zorlaştırmaktadır. Lif tüketmek bu nedenle çok önemlidir.

Spor Yapın

Ne kadar çok egzersiz yaparsanız, o kadar çok kalori harcarsınız, bu da kilo kaybının önemli kriterleri arasında yer alır. Bu nedenle, kendinize spor yapabilecek zaman ayırın. Yaptığınız her egzersizin zayıflamaya katkı sağlayacağını bilin, ve ne kadar egzersiz yapacağınıza buna göre karar verin.

Su İçin

Gün içerisinde en az iki litre su için. Bu size, hem idrar söktürücü etki yapacak, hem açlık hissinizi bastıracak; hem de metabolizmanızın hızlanmasını olanaklı hale getirecektir. Eğer su içmeyi unutuyorsanız, acıktığınızı hissettiğinizde yapacağınız ilk şey bir bardak su içmek olsun. Eğer hala kendinizi aç hissediyorsanız, o zaman atıştırmalıkları düşünün.

Mutfağı Temizleyin

Kalorisi yüksek yiyecekleri elinizin altında bulundurmanız halinde, kalıcı zayıflama yolunda küçük kaçamaklar yapabilirsiniz. Bu nedenle, çikolata, cips, yağlı, şekerli yiyecekler gibi, kalorisi yüksek şeyleri evinizden uzaklaştırın.

Düzenli Uyuyun

Bu sayede, vücudunuz, ayakta kalabilmek için daha fazla yemek yemek istemez. Aynı zamanda, uyku düzensizliği nedeni ile yağ depolama gereksinimi de ortadan kalkmış olur…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.