Zayıflama Yolları

Nasıl Zayıflarım? Zayıflamanın Kolay Yolları Nelerdir?

Bu yazımızda, nasıl zayıflanır; ya da nasıl zayıflarım diyenler için zayıflamanın yollarından bazılarını sizlere aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Nasıl zayıflarım diyenler için vereceğimiz zayıflamanın yollarının, aynı zamanda zayıflamanın kolay yolları olması ile de dikkat çekeceğini belirtmeyi unutmamalıyız. Nasıl zayıflarım diyen kişilere vereceğimiz zayıflamanın kolay yolları, herkes tarafından, çok fazla çaba sarf etmeden uygulanacak olan şeylerdir. O halde, zayıflamanın yollarını anlatmaya, hiç zaman kaybetmeden başlayalım:

Nasıl zayıflarım diyenler, zayıflamanın kolay yolları arasında, her şeyin öncesinde, araba kullanma alışkanlıklarından olabildiğince uzaklaşmalıdırlar. Kısa bir mesafeye gidiyorsanız yürümelisiniz. Arabayla gitmek zorunda olduğunuz yerlerde ise arabayı yakına; ya da kapının önüne değil, olabildiğince uzağa park etmeniz gerekmektedir.
Zayıflamanın kolay yollarından bir başkası ise her gün düzenli olarak yürüyüş yapma alışkanlığını kazanmak… Çalışıyor olmanızı, ya da bir çocuğunuz olduğunu bahane etmeyin, öğle yemeği molasında yürüyüş yapabilirsiniz, çocuğunuzu okula bıraktıktan sonra eve yürüyerek dönebilirsiniz… Nasıl zayıflarım diyorsanız bahanelerin arkasına sığınmaktan vaz geçmeli, ve gerçekçi olmalısınız.
Zayıflamanın kolay yolları arasında dans etmek de yer alıyor. Müzik dinlemeyi seven bir kişi iseniz bunu yapmak sizin için zor olmayacak, hareketli müziklerde olabildiğince hareketlenmeyi deneyin.
İlgi duyduğunuz bir spor dalı var ise; ve izlemeyi seviyorsanız, o sporu yapmak da sizi eğlendirecektir. O halde hemen bir spor salonuna yazılmayı düşünün.
Ev işi yapmak size zaten belirli bir miktar kalori harcatıyordur, bir de bu sırada hareketli müzikler dinler, ve kendinizi müziğin ritmine kaptırırsanız, zayıflamanın yollarından bir tanesini daha uygulamış olursunuz.
Belki de zayıflamanın en kolay yolu ise sık beslenmek, ve güne mutlaka sabah kahvaltısı yaparak başlamak. Nasıl zayıflarım diyenler, zayıflamanın en kolay yolu olan sabah kahvaltısını yaparken zorlanıyor, ya da zaman bulamıyor, veya uyku halinden dolayı üşeniyorlar ise, bu durumda yapmaları gereken şey sabah kahvaltısını akşam uyumadan önce hazırlayıp bırakmak olacaktır.
Canınız şekerli bir şeyler yemek istediğinde içinizden 100’e kadar da sayabilirsiniz. Bu sayede şekerli besin tüketme arzunuzdan kurtulabilir; ya da bir bardak su içerek kendinizi teskin edebilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.