Zayıflama Yolları

Ramazanda Kilo Almamak İçin Ne Yapmalı? Ramazanda Kilo Vermenin Yolları Neler?

Bu yazımızda sizlere, ramazanda kilo almamak için ne yapmalı sorusunun yanıtlarından, ve bunun yanında, ramazanda kilo vermenin yollarından söz edeceğiz. Ramazanda kilo almamak için bilinmesi gereken bazı şeyler bulunmaktadır. İşte bu nedenle, ramazanda kilo almamak için ne yapmalı sorusunun yanıtlarını sizlerle paylaşacağız. İşte ramazanda kilo vermenin yolları:

Ramazanda kilo almamak için, iftarın, küçük bir parça yiyecek ile açılması, ve yanında da bol su içilmesi gerekmektedir. Ramazanda kilo almamak için ne yapmalı sorusunun yanıtları arasında, orucun açılabileceği, zeytin, hurma, bir küçük parça cevizli sucuk, badem, ceviz, ya da bir kuru meyveden söz etmek gerekmektedir.
Ramazanda kilo vermenin yolları arasında, iftarda içilecek yarım ya da bir kase ılık çorbadan da söz etmek gerekmektedir. Ramazanda kilo almamak için ne yapmalı sorusunun yanıtı olarak da tüketilebilecek olan ılık çorbanın içimi yavaş bir şekilde gerçekleştirilmelidir.
Ramazanda kilo almamak için, çorbadan sonra bir 15 ya da 20 dakika ara verilmeli, daha sonra ana yemeğin tüketilmesi aşamasına geçilmelidir. Ve ana yemeğin, kızartma olması ise, kesinlikle önerilmemektedir. Etli ya da etsiz olarak hazırlanan sebze yemekleri, kurubaklagiller… tüketilebilecek ana yemekler arasında yer almaktadır.
Ramazanda kilo vermenin yolları arasında, makarna ve pilav tüketimine dikkat edilmesinin gerekliliği de yer almaktadır. Haftada iki, ya da en fazla üç sefer tüketilmesi gereken makarna ve pilavın, kepekli pirinç, bulgur, ya da makarnadan hazırlanması önerilmektedir.
Ramazanda kilo almamak için, iftar sofrasında bir ya da iki dilim, tahıl içerikli ekmeğin de tüketilmesi gerekmektedir. İçeriğinde tahıl bulunan ekmek, ramazanda kilo almamak için, sizin, daha uzun süre tok kalmanızı olanaklı hale getirerek acıktırmayacaktır.
Tamazanda kilo vermenin yolları arasında, bol salata da yer almaktadır. İçeriğinde zeytinyağı bulunan, ve bol lif içeren çiğ sebze ile hazırlanan salata, hem sindirim sistemini rahatlatır, hem de daha uzun süre tok tutma özelliğine sahiptir.
Ramazanda kilo vermenin yolları arasında elbette egzersiz de yer almaktadır, ancak yoğun değil, örneğin, iftardan sonra, hafif tempolu yürüyüşler ile metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.
Ramazanda kilo almamak için, ara öğün tüketimine de dikkat etmek gerekmektedir. İftardan ortalama üç saat sonra, meyve, ya da sütlü tatlılardan destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.