Zayıflama Yolları

Ramazanda Nasıl Zayıflanır?

ramazanda nasıl zayıflanırRamazan ayı, istenildiğinde kilo alınabilen, istenildiğinde ise zayıflanabilen bir ay olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki ramazanda nasıl zayıflanır? Yazımız içerisinde, ramazanda zayıflamanın yolları, ramazanda zayıflamanın püf noktaları gibi bilgileri, ramazanda nasıl zayıflanır sorusunun yanıtı olarak sizlere aktaracağız. Eğer siz de ramazanda nasıl zayıflanır diyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizi gözden geçirmeye başlayalım…

Ramazanda Nasıl Zayıflanır?

• Ramazan ayının gelenekleri arasında yer alan, ve lezzeti tartışılmaz güzellikte bulunan ramazan pidesinden uzak durmak, ramazanda zayıflamanın yolları arasında yer alan ilk unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer yine de, ramazan pidesini normal zamanlarda bulamadığınız için yemek istiyorsanız, sadece iftarda, ve en çok avuç içi büyüklüğünde yemelisiniz. Bunun dışında, kepek ekmeği tüketmeniz, ramazanda zayıflamanın püf noktaları arasında kendisine önemli bir yer tutmaktadır. Kan şekerini hızlı bir şekilde yükselten ramazan pidesi, sizin daha hızlı acıkmanıza neden olacağı gibi, tokluk hissetmenizi de önleyecektir.

• Ramazanda nasıl zayıflanır diyorsanız, uzun süren oruç sonrasında tüekteceğiniz iftar öğününde yiyeceğiniz yemeklerin az yağlı, ve hafif olmasına da özen göstermelisiniz. Izgara, ya da haşlama tarzı yiyecekler, sizin için ramazanda zayıflamanın yolları arasında yer almaktadır.

• Oruç sırasında kan şekeriniz düşmüş olabilir. Bunun için tatlı yemek de isteyebilirsiniz. Ama, ramazanda zayıflamanın yolları arasında, tatlı gereksiniminin meyve, ya da en çok sütlü tatlılarla karşılanması önerilmektedir. Hamuru kızartılarak yapılan şireli tatlıların, zayıflamaya değil, kilo almaya neden olacağı unutulmamalıdır.

• Beyaz un ile hazırlanmış yiyecekler, pilav, makarna… gibi yiyeceklerin ramazanda, özellikle de sahurda tüketilmemesi gerekir. Doyurucu özelliği olmayan bu isimlerin, kısa sürede acıkmaya neden olacağı da unutulmamalıdır. Yerine, tam tahıllı içerik ile hazırlanmış yiyeceklerin, ve müslinin tüketilmesi önerilmektedir.

• Ramazanda zayıflamanın yolları arasında yer alan bir diğer unsur da, iftardan yarım saat sonra yapılması gereken yüksek tempolu yürüyüştür. Yemek yiyerek hemen sonrasında da uzanmak, kesinlikle zayıflamak isteyenlerin yapmaması gereken bir davranıştır.

• Sahura kadar sık sık; ve olabildiğince su içilmesi; ve sıvı gıdalar alınması gerektiği unutulmamalıdır. Şekersiz limonata, şekersiz bitki çayı, ayran, kefir… rahatlıkla, zayıflamak isteyenler tarafından tüketilebilecek içecekler arasında yer almaktadır.

• Ramazanda nasıl zayıflanır diyenlerin, bir diyetisyene başvurarak, kendilerine uygun bir diyet listesi almaları, yapabilecekleri en doğru şeylerden birisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.