Zayıflama Yolları

Sizce Diyet Yapmadan Zayıflamak Mümkün Mü? Bizce Evet

diyet yapmadan kilo vermek istiyorumBu yazımızda sizlere, diyet yapmadan zayıflamak mümkün mü sorusunun yanıtları arasında yer alan, diyet yapmadan zayıflamak, ve diyet yapmadan kilo vermek ile ilgili bilgilerin aktarımını gerçekleştireceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de diyet yapmadan zayıflamak istiyorum, ya da diyet yapmadan kilo vermek istiyorum diyenler arasında yer alıyorsanız, gelin birlikte, diyet yapmadan zayıflamak mümkün mü sorusunun yanıtlarına bakalım:

Diyet yapmadan zayıflamak istiyorum, ya da diyet yapmadan kilo vermek istiyorum diyenlerin yapması gereken ilk şey, yemek yerken dikkatli olmak. Bunun için her şeyin öncesinde yemeklerinizi yavaş yavaş, çok çiğneyerek yemeli, ve yemeğe başlamanızla bitirmeniz arasında en az yirmi dakika olmasına dikkat etmelisiniz. Bir sonraki öğünde, hatta gün sonuna kadar neler yiyeceğinizi planlamalısınız ki, bir sonraki öğünde alacağınız sürpriz bir menü, sizin gün içerisinde daha fazla kalori almanıza neden olmasın. Ki zaten ettiğiniz bu dikkat sayesinde de, tüm gün dikkatli olmanız dolayısı ile, gün sonunda kendinizi frenleyebilecek; tüm gün harcadığınız çabanın boşa gitmemesi için uğraşacaksınız.
Diyet yapmadan kilo vermek istiyorum diyenlerin, şeker ya da çikolata yerine meyve, kuru meyve; ya da kuruyemiş tüketmesi gerektiğini belirtmeliyiz. Şeker ile alacağınız fazladan kalori, ve ani bir şekilde yükselteceğiniz kan şekeri, aynı hız ile düşeceğindenkendinizi birden çok acıkmış hissetmeniz; ve dolayısı ile fazla kalori almanız muhtemel. Bu nedenle, şeker gereksiniminizi, belirttiğimiz şekildeki, daha faydalı besinler ile karşılamanız önerilmektedir.
Diyet yapmadan zayıflamak mümkün mü diyorsunuz, ancak egzersize ayıracak zamanınız yok mu? Ev işi yapın. Asansöre binmek yerine merdiven kullanın. Otobüsten daha erken inerek az da olsa yürüyün… İsterseniz kendinize, egzersiz tarzları yaratabileceğinizi ise hiç bir şekilde unutmayın.
Diyet yapmadan kilo vermek için masadan hemen kalkmanız da gerektiğini belirtmeliyiz. Çünkü masada fazla kalacak olursanız, daha fazla yemeği, tok olsanız dahi yersiniz. Bir yere gideceğinizde ise, önceden bir şeyler yemeyi deneyin, ya da yanınızda yiyeceğinizi götürün ki size ikram edilen kalorisi yüksek besinleri tüketmek zorunda kalmayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.